19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Oremus: Súčasní väčšinoví akcionári nenesú vinu za stav FC Nitra. Naopak, spoločne sme urobili malý zázrak!

FC Nitra, klub so 114-ročnou históriu, pripomína bájneho Fénixa. Aj tento prvý slovenský futbalový profesionálny klub vstáva z prachu ako bájny vták, aby sa nadýchol k novému životu, hoci mu mnohí už-už predpovedali „smrť“. Našli sa však ľudia, ktorí ho „oživili“.  

Pospomínať funkcionárov FC Nitra, ktorí stáli za jeho pádom, by bolo zdĺhavé a tí, ktorí sledujú jeho futbalovú púť, si ich mená ľahko dosadia. Hádzať vinu na toho posledného, predsedu predstavenstva Martina Peška, ale súčasní funkcionári FC Nitra odmietajú, pretože podľa nich maslo na hlave majú aj jeho predchodcovia, ktorí sa o klub riadne nestarali. Nech je to tak či onak, verní fanúšikovia môžu za to, že FC Nitra ešte existuje ďakovať najmä jeho súčasnému väčšinovému vlastníkovi Milanovi Lenčéšovi a ľuďom okolo neho. Jedným z nich je aj Peter Oremus, ktorý v statuse poukazuje na nedávnu minulosť a niektoré „chúlostivé fakty o FC Nitra“.

Oremus: Súčasní väčšinoví akcionári nenesú vinu za stav FC Nitra. Naopak, spoločne sme urobili malý zázrak!
Člen Dozornej rady FC Nitra a bývalý hráč klubu, ale zároveň i poslanec nitrianskej župy Peter Oremus sa teší, že klub so 114-ročnou tradíciou sa opäť stavia na nohy. Zdroj: FB / Peter Oremus

Je na čase, aby sa verejnosť konečne dozvedela pravdu

„Keďže určití nitrianski športoví tzv. „investigatívni novinári“ si dávno nerobia svoju prácu nestranne a v súlade s novinárskou etikou, pokúsime sa im pomôcť. Dajme nabok už tie ich klebety a bulvár. Je na čase, aby sa verejnosť dozvedela konečne pravdu o FC Nitra. Napríklad, kto sa podieľal na najvyššej finančnej ťarche futbalového klubu FC Nitra, ktorá spôsobila blokovanie transferov (zákaz prestupov alebo hosťovaní hráčov z iných klubov do klubu FC Nitra) na FIFE/UEFE alebo na Slovenskom futbalovom zväze,“ píše v úvode Oremus, ktorý je nielen člen vedenia FC Nitra, ale zároveň aj nitrianskym krajským aj mestským poslancom. Podľa Oremusa tento zákaz blokoval a paralyzoval celú športovú činnosť klubu, významne ovplyvnil pád A-mužstva mužov až do 4. ligy, čo následne spôsobilo stratu štatútu akadémie a preradenie dorastu do 2. ligy.

Súboj Lenčéš vz Hattas je už 4:0. FC NITRA získal prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže

„Drahí novinári, netreba ísť pátrať ďaleko do histórie, pretože sa jedná hlavne o nasledovné roky:

2019 – hráč A. Taiwo – nezaplatenie provízie z predaja hráča do DAC Dunajská Streda materskému klubu v Afrike. (celková suma s poplatkami 75 000,- EUR)

2021 – hráči Ramzi Ferjani, Oliver Bias, Tidiane Djiby Ba, Ekin Celebi, Sinan Kurt, Benajmin Kindsvater, Yanni Regasel, Kilian Pagliuca, Eroll Zejnallahu, boli prinesení do klubu a zazmluvnení počas trojmesačnej anabázy nemeckými investormi. (celková suma záväzkov s poplatkami 215 831,70 EUR)

Roky 2018-2021 – slovenskí hráči a tréneri – Timotej Záhumenský, Erik Jendrišek, Matúš Kuník, Miroslav König, Róbert Baláži, Marián Chobot, Kristián Kolčák, Patrik Danek, Adam Mészaros, Erik Šuľa, Patrik Rédeky, Michal Trnovský, Lukáš Fabiš, Ondrej Vrábel, Samuel Šefčík, Michal Faško, Jozef Urminský (celková suma záväzkov 173 862,34 EUR bez poplatkov).“

Oremus: Súčasní väčšinoví akcionári nenesú vinu za stav FC Nitra. Naopak, spoločne sme urobili malý zázrak!
Milan Lenčéš je odhodlaný brániť celý klub FC Nitra aj napriek zjavnej nepriazni primátora Mareka Hattasa a prinávrátiť mu jeho zašlú slávu. Zdroj: archív Milan Lenčéš

Klub FC Nitra chcú čo najskôr vrátiť tam, kam patrí

„Doteraz sme sústredili všetku svoju energiu a čas na záchranu FC Nitra a nechceli sme mrhať silami a reagovať na všetky tie podpásové útoky, články a komentáre zo strany určitých novinárov, alebo neprajníkov, na našu adresu. Určite nie sme dokonalí, ale s čistým svedomím môžeme povedať, že sme urobili maximum čo bolo v našich silách, aby sme vytiahli klub FC Nitra z totálneho kolapsu. Súčasní väčšinoví akcionári nenesú vinu za stav klubu, ktorý bol v máji 2022. Naopak za uplynulých 12 mesiacov sme spoločne urobili malý zázrak. Práve v týchto zlých časoch sa ukázali charaktery mnohých ľudí. My nebudeme nariekať a hľadať výhovorky, sme odhodlaní vrátiť klub FC Nitra medzi najlepších. Potrebujeme však čas a Vašu pomoc. Poďte a pridajte sa k nám, aby opäť z tribún hlasne znelo: „Pome Nitra, pome do toho!“,“ napísal na záver statusu Peter Oremus.

Šéf FC Nitra Milan Lenčéš vyzýva primátora Mareka Hattasa na súboj. Okolo futbalu začína byť naozaj horúco

Jeho slovám dáva za pravdu aj to, čo sa podarilo vybojovať v prospech FC Nitra Milanovi Lenčéšovi – získal licenciu pre mládež FC Nitra v ÚTM, s mestom podpísal zmluvu prenájom štadióna, v ktorej navyše uchránil majetok FC Nitra, ktorý si v nej chcelo Mesto prisvojiť, a v neposlednom rade vyplatením takmer všetkých (okrem Nitrianskej Investičnej s.r.o., ktorej pohľadávku považuje za spornú – pozn. red.), ktorým klub dlhoval, dosiahol, že poslanci odsúhlasili stiahnutie primátorovho súdneho návrhu na konkurz. „Podarili sa nám naozaj veľké veci, ktorými sme určite skrížili plány naším neprajníkom želajúcich si nás na kolenách. Nestalo sa a ja všetkým odkazujem, že my sa nevzdáme, lebo len teraz sme nastúpili cestu, ktorou chceme vrátiť FC Nitra tam, kam patrí. Ako dlho nám to bude trvať neviem, no spravíme všetko pre to, aby to bolo čo najkratšie. A čím viac ľudí nám bude pri tom pomáhať, tým to bude rýchlejšie,“ skonštatoval súčasný záchranca FC Nitra a jeho väčšinový vlastník, Milan Lenčéš.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x