13.1 C
Nitra
štvrtok, 30 mája, 2024

Peter Kažimír: Som nevinný a obhájim sa pred sudcom na hlavnom pojednávaní

Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír zatiaľ nedostal trestný rozkaz z 3. apríla, podľa ktorého je vinný z korupcie a musí zaplatiť peňažný trest vo výške 100.000 eur. Kažimír reagoval na zverejnené informácie o neprávoplatnom rozsudku s tým, že je nevinný a nepochybuje o tom, že sa obháji na hlavnom pojednávaní. O vine guvernéra rozhodol samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

„Napriek trestnému rozkazu, ktorý mi nebol dosiaľ ani doručený, som nevinný. Nedopustil som sa žiadneho trestného činu a nepochybujem o tom, že sa obhájim pred sudcom na hlavnom pojednávaní alebo pred odvolacími súdmi na Slovensku alebo v Európe,“ uviedol Kažimír. Guvernér dodal, že verí v prezumpciu neviny, pretože sa nedopustil žiadnej trestnej činnosti. Dodal, že nebude reagovať na politické vyhlásenia v predvolebnej kampani.

Odsúdenie P. Kažimíra BEZ hlavného pojednávania sú dôvodom na útok proti SMERu

Kažimíra už vyzvali viaceré politické strany na odstúpenie z funkcie, pretože podľa nich musí byť na čele NBS dôveryhodná osoba. Zvážiť svoje odstúpenie by mal aj podľa prezidentky Zuzany Čaputovej. Svojho bývalého člena sa, naopak, zastala opozičná strana Smer-SD, podľa ktorej je Kažimír typickou obeťou zneužívania trestného práva na politické účely.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x