15.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

PENCO: Natočil zábery z najväčšieho CO krytu na Slovensku, takto to tam vyzerá

Len nedávno sociálne siete obletelo video, v ktorom sa mladý maskovaný muž postavil na vrchol vysielača ZOBOR na Pyramíde. Tajomný Penco sa opäť vybral na zaujímavé miesto, tentokrát do najväčšieho CO krytu na Slovensku, ktorý bol určený pre 1500 ľudí.

„Neboli sme tam ani prví ani poslední. Tento kryt sa stal terčom „urban exploringu“ a sám som prekvapený, že je stále v takomto stave, preto presnú polohu netreba uvádzať,“ prezradil nám Penco. Urban exploring označuje wikipedia ako súkromný prieskum verejne/oficiálne neprístupných nadzemných aj podzemných objektov a zariadení vytvorených ľuďmi najmä v mestách. V charakteristike urbexu sa uvádza, že pre takýto mestský prieskum platí pravidlo, že sa z navštívených miest nič neodnáša, iba fotky. Prívrženci urban exploration sa snažia poukázať na kultúrno-umelecké hodnoty opustených objektov a iniciovať ich obnovu.

PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)

Zaujímalo nás, či nemal pri prehliadke starých priestorov strach. „Nebál som sa, mám veľa takýchto miest pochodených, ale keby som mal tak 12 rokov, keď som mal strach z tmy, tak by som tam zomrel od strachu 🙂 Viem, že sa tu mala prerábať filtroventilácia, ale keďže by to stálo vyše milióna, rozhodli sa to neurobiť. V kryte sa nachádza veliteľstvo, miestnosti pre ukrývaných, prvá pomoc a mnoho ďalších miestností. Úkryt je štolového typu a má dva mierové vstupy, dva núdzové výlezy a jeden hlavný vchod. V prípade núdze by sa tu ukryli najmä ľudia zo železničnej stanice. Úkryt som navštívil v novembri a už teraz je nadobro zabezpečený, takže už sa nebude dať dostať sa dnu.“

YouTube video

Takže to radšej ani neskúšajte. „Bohužiaľ, o tento úkryt sa už nikto nezaujíma, prestali ho úplne kontrolovať, takže, je to smutné, časom sa celý asi rozpadne a zanikne,“ dodal.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x