15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)

Sociálne siete obletelo video, v ktorom sa mladý maskovaný muž postavil na vrchol vysielača ZOBOR na Pyramíde. Adrenalínový zážitok po ňom netreba pre istotu opakovať, ako nám prezradil, takémuto výstupu vždy predchádza poriadna príprava. Kto je teda tajomný PENCO, ktorý sa pokochal výhľadom na Nitru zo samého vrcholu vysielača?

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)
Penco na zoborskom vysielači v Nitre

Prezradíte nám, kto ste?

Môžem o sebe povedať, že som mladý chalan zo západného Slovenska a ostatné veci o mne držím v tajnosti.

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)
Jaslovské Bohunice 212 metrov nad zemou  (foto Penco)

Prezentujete sa ako SK Aventures, o koho ide?

Áno, ale nie je to skupina. Sme len kamaráti, ktorí majú podobné záľuby a občas sa niekde spolu vyberieme. Mnohí si myslia, že SK Adventures je nejaká skupina ľudí, ale v skutočnosti je to len jeden človek. 

Phill KNIES: Chceme VYHRÁVAŤ a nezáleží na tom, proti komu nastúpime!

Ako dlho sa už venujete tejto adrenalínovej záľube, prečo?

Robím to už dlhú dobu. Myslím si, že v tom mám bohatú prax a skúsenosti. Keď som mal asi deväť rokov, liezol som babke na strechu domu a sadal si na kraj. Už vtedy som vedel, že ma baví adrenalín, tak som časom prešiel na malé vysielače a neskôr na komíny a AM tyčky.

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)
 Bratislava Eurovea žeriav 192 metrov  (foto Penco)

Koľko výstupov už máte za sebou?

Konkrétne číslo neviem, ale určite je ich veľa a robím to preto, pretože ma to baví. Každým výletom, či už je to lezenie alebo urbex, zažijem niečo nové a to je na tom najviac. Najlepším zážitkom bol pre mňa výstup na žeriav Eurovea alebo najvyššiu stavbu Československa Liblice, ktorá je 355 metrov vysoká. Nechcem robiť nič pre peniaze ani pre reklamu, ako som už vravel, robím to pre zážitok. Nikdy som si nepovedal, že „urobím toto, lebo to bude mať veľa videní na YouTube“, vždy všetko naplánujem a som sám sebou.

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)
Rumunské monštrum, Baia Mare, Rumunsko 351 metrov  (foto Penco)

Ako vyzerá príprava na takýto výstup?

Všetko si dopredu vždy naplánujem. Pozriem počasie, vietor atď… Istenie nepoužívam, znižovalo by to adrenalín. A strach je len v hlave. Keď si budeš veriť a povieš si, na toto mám, urobíš niečo pre to, aby to vyšlo, tak sa to podarí.

Paratrapista Filip Marinov z Rumanovej vystrieľal svetový rekord, jeho snom je olympiáda

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)
Najvyššia stavba Československa Liblice B 355 metrov  (foto Penco)

V čom vás zlákal práve výstup na zoborský vysielač?

Od malička som sa naň pozeral a vravel som si, že aký výhľad odtiaľ z veže musí byť. Navyše tam bol ešte predo mnou jeden z mojich kamarátov, a keď som videl ten výhľad, povedal som si, že to chcem zažiť aj ja. Tak som neváhal a šiel som za svojím cieľom. Výstup som uskutočnil niekedy pred pol rokom, asi v strede septembra. Video na YouTube vyšlo neskôr, pretože sa mi stratili zábery, ale nakoniec som ich náhodou našiel.

YouTube video

Na čo ďalšie máte zálusk? 🙂

Mám viacej vyhliadnutých miest, ale nechcem presne prezrádzať, kde a kedy pôjdem. Párkrát sa stalo, že prišla polícia a chytili nás. Ale nikdy som pred nimi neutekal, vždy som si vedomý svojich činov, takže nemám prečo utekať. Vždy to ide komunikáciou vyriešiť lepšie ako útekom. 🙂

Ďalšie Pencove zaujímavé a adrenalínové výstupy si môžete pozrieť na https://youtube.com/@penculiatko a  instagram.com/@therealpenco

Nitra: PENCO, chalan, ktorý vyliezol na zoborský vysielač (foto)
Zoborský vysielač, pohľad dole je neskutočný! (foto Penco)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x