12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

P. Kysel končí na pozícii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Peter Kysel končí na pozícii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora. „Odo dňa 24. augusta bude funkciou zástupcu špeciálneho prokurátora dočasne poverený iný prokurátor ÚŠP,“ spresnil pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.
      Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic poďakoval doterajšiemu poverenému zástupcovi za spoluprácu. „Viac ako polročná každodenná spolupráca s Petrom Kyselom mi potvrdila jeho mimoriadne odborné a riadiace schopnosti,“ zdôraznil na sociálnej sieti. Novým dočasne povereným zástupcom špeciálneho prokurátora by sa mal podľa Denníka N stať riaditeľ odboru všeobecnej kriminality ÚŠP Vladimír Kuruc.
      Lipšic predtým navrhol Kysela za svojho zástupcu, ale generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ho rozhodol na túto pozíciu nevymenovať. Zdôvodnil to pochybeniami Kysela, ktoré majú byť podľa Najvyššieho súdu SR takého charakteru, ktorý je nezlučiteľný s výkonom funkcie vedúceho prokurátora.
      Žilinka podal na Kysela dva disciplinárne návrhy. Prvý, ešte z mája 2021, sa týkal prípadu exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa R. Kysel v rámci neho vybavoval žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu po obdobie takmer dvoch mesiacov. Disciplinárna komisia tento návrh odmietla. Druhý disciplinárny návrh sa má týkať prieťahov v konaní v kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články