10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Zlaté Moravce: Mesto žiada dotáciu na platy pre opatrovateľky

Mesto Zlaté Moravce sa uchádza o nenávratný finančný príspevok z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR z operačného programu Ľudské zdroje v hodnote viac ako 80.000 eur. „Tieto peniaze by mali byť určené na podporu poskytovania opatrovateľskej služby v zariadení opatrovateľskej služby. V prípade schválenia žiadosti by smerovali na platy pre už existujúce opatrovateľky,“ informoval magistrát. O predložení žiadosti o dotáciu rozhodli zlatomoravskí poslanci.
      Požadovaná výška nenávratného finančného príspevku je 81.600 eur. Predkladaný projekt rieši zabezpečenie opatrovateľskej služby v Zariadení opatrovateľskej služby v meste Zlaté Moravce prostredníctvom piatich existujúcich opatrovateliek pracujúcich na plný úväzok počas maximálnej dĺžky realizácie projektu, čo je 24 mesiacov. Zariadenie opatrovateľskej služby je účelové zariadenie mesta Zlaté Moravce určené pre ťažko postihnutých a starých občanov. Zriadené bolo dňa 1. decembra 1992.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, solidcare.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články