23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Otvorený list izraelského imunológa: Je čas priznať zlyhanie

Vladimír Čížek na Echo 24 zverejnil preložený otvorený list významného izraelského imunológa Ehuda Qimrona, ktorý kritizuje domácu vládu za nezvládnutie karantény. Ako poznamenal, tento list pokojne môžeme adresovať vládam, ktoré mám doma. Tu je jeho znenie.

Ministerstvo zdravotníctva, je čas priznať zlyhanie

Pravda nakoniec vždy vyjde najavo a pravda o koronavírusovej politike už vychádza najavo. Keď sa deštruktívne koncepty rúcajú jeden po druhom, nezostáva nič iné ako povedať odborníkom, ktorí viedli riadenie pandémie – „my sme vám to hovorili“.
S dvojročným oneskorením si konečne uvedomte, že respiračný vírus nemožno poraziť a že každý takýto pokus je odsúdený na neúspech. Nepriznávate to, pretože ste za posledné dva roky nepriznali takmer žiadnu chybu, ale pri spätnom pohľade je jasné, že ste takmer vo všetkých svojich krokoch žalostne zlyhali, a dokonca aj médiá už majú problém vašu hanbu zakryť.
Odmietli ste priznať, že infekcia prichádza vo vlnách, ktoré samy od seba odznievajú, napriek dlhoročným pozorovaniam a vedeckým poznatkom. Trvali ste na tom, že každý ústup vlny pripočítate výhradne svojim činom, a tak ste prostredníctvom lživej propagandy „nákazu prekonali“. A opäť ste ju porazili, a znova a znova a znova.
Odmietli ste pripustiť, že hromadné testovanie je neúčinné, hoci to vaše vlastné pohotovostné plány výslovne uvádzajú („Plán pripravenosti zdravotníckeho systému na pandémiu chrípky, 2007“, str. 26).

Inkvizícia a mediálny lynč – covidisti 21. storočia

Odmietli ste pripustiť, že prekonanie choroby chráni viac ako vakcína, hoci predchádzajúce poznatky a pozorovania ukazujú, že u očkovaných osôb, ktoré neprekonali chorobu, je pravdepodobnosť nákazy vyššia ako u prekonaných. Odmietli ste pripustiť, že očkovaní sú nákazliví napriek pozorovaniam. Na základe toho ste dúfali, že očkovaním dosiahnete kolektívnu imunitu – a ani v tom ste neuspeli.
Trvali ste na ignorovaní skutočnosti, že choroba je mnohonásobne nebezpečnejšia pre rizikové skupiny a starších dospelých ako pre mladých ľudí, ktorí nepatria do rizikových skupín, a to napriek poznatkom, ktoré prišli z Číny už začiatkom roku 2020.

Odmietli ste prijať „Barringtonskú deklaráciu„, ktorú podpísalo viac ako 60 000 vedcov a lekárov, alebo iné programy založené na zdravom rozume. Rozhodli ste sa ich zosmiešňovať, ohovárať, prekrúcať a diskreditovať. Namiesto správnych programov a ľudí ste si vybrali odborníkov, ktorí nemajú zodpovedajúce vzdelanie na zvládanie pandémie (fyzika ako hlavného vládneho poradcu, veterinára, bezpečnostných pracovníkov, pracovníkov médií a tak ďalej).

Otvorený list izraelského imunológa: Je čas priznať zlyhanie

Nezaviedli ste účinný systém hlásenia nežiaducich účinkov vakcín a správy o nežiaducich účinkoch ste dokonca zmazali zo svojej stránky na Facebooku. Lekári sa vyhýbajú spájaniu vedľajších účinkov s vakcínou, aby ste ich neprenasledovali, ako ste to urobili niektorým ich kolegom. Ignorovali ste mnoho hlásení o zmenách intenzity menštruácie a doby menštruačného cyklu. Skrývali ste údaje, ktoré umožňujú objektívny a riadny výskum (napríklad ste odstránili údaje o cestujúcich na letisku Ben Gurion). Namiesto toho ste sa rozhodli publikovať neobjektívne články spolu s vysokými manažérmi spoločnosti Pfizer o účinnosti a bezpečnosti vakcín.

MUDr. Lukáš Pollert: Očkovanie proti covidu? Výhradne pre svoje zdravie, nie kvôli vstupenke do lietadla

Nezvratné poškodenie dôvery

Z výšin svojej pýchy ste však tiež ignorovali skutočnosť, že pravda nakoniec vyjde najavo. A tá sa začína odhaľovať. Pravda je taká, že ste dôveru verejnosti vo vás priviedli na nebývalo nízku úroveň a podkopali ste svoj štatút autority. Pravdou je, že ste bezvýsledne spálili stovky miliárd šekelov – za zverejňovanie zastrašovania, za neúčinné testy, za deštruktívne výluky a za narušenie bežného života v posledných dvoch rokoch.
Zničili ste vzdelanie našich detí a ich budúcnosť. Spôsobili ste, že sa deti cítia previnilo, boja sa, fajčia, pijú, sú závislé, prestávajú chodiť do školy a hádajú sa, ako dosvedčujú riaditelia škôl po celej krajine. Poškodili ste živobytie, ekonomiku, ľudské práva, duševné aj fyzické zdravie.

Odvaha zdražela, statočných ubúda: Ján Baránek (video)

Ohovárali ste kolegov, ktorí sa vám nepodriadili, poštvali ste ľudí proti sebe, rozdelili spoločnosť a polarizovali debatu. Ľudí, ktorí sa rozhodli nenechať sa očkovať, ste bez akéhokoľvek vedeckého podkladu označili za nepriateľov verejnosti a šíriteľa chorôb. Bezprecedentným spôsobom ste presadzovali drakonickú politiku diskriminácie, upierania práv a selekcie ľudí, vrátane detí, pre ich medicínsku voľbu. Selekciu, ktorá nemá žiadne epidemiologické opodstatnenie.

Keď porovnáte deštruktívnu politiku, ktorú presadzujete, s rozumnou politikou niektorých iných krajín, jasne vidíte, že deštrukcia, ktorú ste spôsobili, len pridala vírusu ďalšie obete. Ekonomika, ktorú ste zničili, nezamestnanosť, ktorú ste spôsobili, a deti, ktorých vzdelanie ste zničili – to sú iba prebytočné obete v dôsledku vášho vlastného jednania.

Zákaz povinného očkovania schválila Rada Európy. Páni politici, vám toto nariadenie nehovorí nič?

V súčasnej dobe neexistuje žiadny medicínsky stav núdze, ale vy ste si takýto stav pestovali dva roky kvôli túžbe po moci, rozpočtoch a kontrole. Jediná núdzová situácia teraz spočíva v tom, že stále určujete politiku a držíte obrovské rozpočty na propagandu a psychologické inžinierstvo, namiesto aby ste ich nasmerovali na posilnenie systému zdravotnej starostlivosti.

Tento núdzový stav musí prestať!

Podpísaný: Profesor Ehud Qimron, vedúci katedry mikrobiológie a imunológie na univerzite v Tel Avive a jeden z popredných izraelských imunológov.

zdroj: Vladimír Čížek, echo 24.cz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články