13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

V Prahe demonštrovali HASIČI a POLICAJTI proti povinnému očkovaniu voči covidu (video)

V hlavnom meste Českej republiky Praha sa vo štvrtok konala demonštrácia hasičov a policajtov združených v odborovej organizácii Pro Libertate, ktorí protestovali proti plánovanému povinnému očkovaniu voči koronavírusu. Informuje o tom spravodajský server Novinky.cz.

V Prahe demonštrovali HASIČI a POLICAJTI proti povinnému očkovaniu voči covidu (video)


Desiatky príslušníkov hasičských, policajných a ďalších zborov mali transparenty s nápismi „Chceme byť počutí“ a „Odbory proti diskriminácii a povinnému očkovaniu“.

17. november: PROTEST 2021 Bratislava (foto)

„Som očkovaný dvoma dávkami, ale nechcem tretiu dávku, nebudem sa očkovať látkou, ktorá je neúčinná voči vírusu, ktorý už dávno zmutoval. Očkujem sa neustále na zahraničné misie, takže nie som žiadny odmietač,“ povedal pre Novinky.cz. hasič a člen tímu na vyhľadávanie a záchranu osôb (USAR), ktorý si neželal byť menovaný.

„Prekonal som ťažkú formu covidu nedávno a mám toľko protilátok, že mi ani nebolo doporučené si dať tretiu dávku,“ zdôvodnil. Ako doplnil, v zamestnaní od neho tvrdo vyžadujú, aby sa dal zaočkovať.
      

Pro Libertate je združenie právnikov, ktorí v Česku pracujú na zrušení vyhlášky o povinnom očkovaní pre vybrané profesijné skupiny.
Už v nedeľu sa v rámci protestu iniciatívy Chcípl PES, na ktorej sa zišlo viac ako tisíc odporcov proticovidových opatrení, konala demonštrácia príslušníkov Integrovaného záchranného systému. V utorok sa na pražskom Malostranskom námestí uskutočnil protest stoviek ľudí namierený proti povinnej vakcinácii vybraných profesijných skupín.

Protesty proti pandemickým opatreniam sa znova konali v Rakúsku i Nemecku

Vláda nového českého premiéra Petra Fialu avizovala, že chce zmeniť vyhlášku predchádzajúceho kabinetu Andreja Babiša, ktorá počíta s povinným očkovaním proti covidu pre vybrané profesie a ľudí nad 60 rokov. Minister zdravotníctva Vlastimil Válek uviedol, že chce vypustiť povinné očkovanie dôchodcov. Nová podoba vyhlášky bude podľa neho pripravená v polovici februára. Súčasná vyhláška má začať platiť od marca.

Zdroj: TASR, red, raptor.tv

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články