18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

SaS: Používanie symbolu „Z“ by malo byť stíhané podľa Trestného zákona

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva prokuratúru a orgány činné v trestnom konaní, aby šírenie písmena „Z“, ktoré symbolizuje vojnu Ruska proti Ukrajine, stíhali podľa trestného činu rozširovania extrémistického materiálu.

SaS: Používanie symbolu „Z“ by malo byť stíhané podľa Trestného zákona
Miroslav Žiak

„Písmeno „Z“ je extrémistickým symbolom. Symbolizuje vojnu, neľudské zaobchádzanie, potláčanie základných ľudských práv a slobôd. Každý, kto šíri tento symbol, sa podľa nás dopúšťa trestného činu, pretože obhajuje a podceňuje nenávisť a násilie. Extrémistický materiál je aj v Trestnom zákone zadefinovaný ako ten, ktorý ospravedlňuje, schvaľujú, popiera alebo hrubo zľahčuje genocídu, zločiny proti mieru či zločiny proti ľudskosti alebo vojnové zločin. 

Považujem za nesmierne dôležité, aby prokuratúra začala okamžite konať. Pri dokázaní viny hrozí odňatie slobody až na dva roky. Zastavme vojnu a aj jej akúkoľvek podporu,“ vyzval poslanec NR SR za SaS Miroslav Žiak.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články