17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

List premiérovi: To prasa, čo pre vás furt chováme… Nie, SaS to myslí vážne!

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes adresoval predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi oficiálny list, v ktorom ozrejmuje dôvody SaS vypovedať koaličnú zmluvu.

Kópia mailu bola adresovaná aj predsedovi hnutia OĽANO Igorovi Matovičovi, predsedovi strany Sme rodina Borisovi Kollárovi a predsedníčke strany Za ľudí Veronike Remišovej.

List premiérovi: To prasa, čo pre vás furt chováme... Nie, SaS to myslí vážne!

„Obsahom jednomyseľného rozhodnutia Republikovej rady SaS zo 6. júla je vypovedanie koaličnej zmluvy na základe jej podstatných porušení. Súčasťou tohto uznesenia je aj vyslovenie podmienky podpísania novej koaličnej zmluvy k 30. augustu 2022, v opačnom prípade sa ministri za stranu SaS vzdajú svojich funkcií vo vláde SR. Chcel by som zdôrazniť, že prioritou SaS je zostať vo vládnej koalícii a spoločne pokračovať v práci pre Slovensko. Tak ako doteraz však pokračovať nemôžeme a nebudeme,“ píše v liste premiérovi predseda SaS Richard Sulík.
Strana SaS preto navrhuje koaličným partnerom uzavrieť novú koaličnú zmluvu.

Máme záujem o korektnú spoluprácu, založenú na jasných a najmä dodržiavaných pravidlách. Zásadne však odmietame tvrdenia, že by sme povalili vládu. Naším prípadným odchodom vláda nepadá. Veríme, že tak, ako pre SaS, je aj pre Teba pokračovanie tejto koalície maximálnou prioritou a spoločne nájdeme také riešenie, ktorého výsledkom bude pokračovanie plnenia Programového vyhlásenia vlády, na čele ktorej stojíš. Čakáme na Tvoje vyjadrenie a ďalšie kroky smerujúce k rokovaniam o novej koaličnej zmluve, na ktorých prednesieme aj naše konkrétne návrhy,“ uzavrel list predsedovi vlády Richard Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články