12.6 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

OĽaNO: Nový mediálny zákon chceme schváliť do konca roka

Na pôde parlamentného mediálneho výboru sa včera stretli poslanci Európskeho parlamentu s jeho predsedom Kristiánom Čekovským (OĽANO), poslankyňou Monikou Kozelovou (OĽANO) a predsedníčkou európskeho výboru NR SR Vladimírou Marcinkovou (klub SaS). Kristián Čekovský europoslancov ubezpečil, že prioritou vlády a koaličných poslancov sú významné mediálne zákony, ku ktorých prijatiu sa koalícia zaviazala v programovom vyhlásení vlády.

OĽaNO: Nový mediálny zákon chceme schváliť do konca roka

„V prvom rade ide o nový mediálny zákon, ktorý vyplynul z potreby väčšej ochrany novinárov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zákon je pripravený a do niekoľkých týždňov by ho Ministerstvo kultúry SR malo posunúť do pripomienkového konania. Schváliť ho chceme do konca tohto roka,“ povedal poslanec na margo veľkého mediálneho zákona.

OĽaNO: Nový mediálny zákon chceme schváliť do konca roka

Zmeny podľa Kristiána Čekovského čakajú aj RTVS. „Novela zákona o verejnoprávnom médiu je po diskusiách s odborníkmi taktiež pripravená. Našou prioritou je odpolitizovanie voľby generálneho riaditeľa, teda jej presun z parlamentu do kontrolného orgánu, Rady RTVS. Pretože aj tento cieľ máme v programovom vyhlásení vlády, predpokladám všeobecnú zhodu v koalícii. Ľudia nás volili kvôli tomu, aby sme napravili Slovensko a preto sú nevyhnutné reformy aj v mediálnej oblasti.“

Europoslanci zo Skupiny pre monitorovanie demokracie, právneho štátu a základných práv s poslancami NR SR rokovali aj o zmenách v justícii a zaujímali sa o pokrok v súdnom procese s objednávateľmi vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články