16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Od začiatku roka zadržala polícia v Nitrianskom kraji 3373 nelegálnych migrantov a 18 prevádzačov

Polícia eviduje nárast počtu nelegálnych migrantov v prihraničnej oblasti Nitrianskeho kraja. Od začiatku toho roka do začiatku júna ich zadržala viac ako za celý rok 2022. Dosiaľ polícia nezaznamenala zo strany cudzincov žiadne protiprávne konanie. Napriek tomu prijala viacero opatrení. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Situáciu nepodceňujeme a napriek tomu, že kapacity Policajného zboru sú obmedzené, zvýšili sme počty policajtov, ktorí budú nepretržite v teréne monitorovať situáciu a v prípade potreby sú pripravení adekvátne zasiahnuť. V nasledujúcich dňoch budú mať obyvatelia možnosť v prihraničnej oblasti stretnúť aj policajtov na koňoch, ktorí budú vykonávať hliadkovú činnosť,“ ubezpečila hovorkyňa.

Od začiatku roka do 5. júna zadržala polícia v Nitrianskom kraji 3373 nelegálnych migrantov a 18 prevádzačov. V roku 2022 zadržali v prihraničných oblastiach kraja 3215 nelegálnych migrantov a 74 prevádzačov.

Všetky osoby, ktoré nelegálne prekročili hranicu, sú preverované vo vnútroštátnych a európskych informačných systémoch. „Väčšinu (92 percent) zachytených nelegálnych migrantov tvoria štátni príslušníci Sýrie, ktorí sú zmysle platnej európskej legislatívy nevyhostiteľní, pretože v ich domovskej krajine sú vojnové konflikty a nie je možné ich navrátiť,“ vysvetlila Bárdyová.

V súvislosti so zverejneným otvoreným listom a informáciami kolujúcimi na sociálnej sieti o údajnom prenasledovaní obyvateľky Komárna skupinou cudzincov polícia po preverení skutočností konštatuje, že sa nezakladajú na pravde.

(tasr, foto:archív, Polícia Nitrianskeho kraja 2022)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x