19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Súd poslal do väzby 50-ročného muža, ktorý napadol kladivom policajta

Súd poslal do väzby 50-ročného Radovana z Bratislavy pre zločin útoku na verejného činiteľa. Minulý víkend mal kladivom napadnúť v bytovom dome na ulici Jána Stanislava v bratislavskej Karlovej Vsi policajta. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Bratislave o tom informovalo na sociálnej sieti.

Policajti prišli do bytového domu potom, čo sa jeho obyvatelia sťažovali na hlasné výkriky z balkóna a silné údery v jednom z bytov. „Nočný kľud rušil jeden zo susedov hlučným kričaním a udieraním do steny kladivom. Z toho dôvodu policajti opakovane rušiteľa vyzývali, aby otvoril byt,“ uviedla polícia.

Muž výzvy nerešpektoval a následne začal udierať kladivom do vchodových dverí. „Policajti sa preto rozhodli použiť ich zákonné oprávnenie, ktoré im dovoľuje v tomto prípade otvoriť byt,“ vysvetlila polícia. Po jeho otvorení hodil rušiteľ do jedného z policajtov kovovú konštrukciu, ktorou mu zasiahol hrudník.

„Policajné hliadky vyzývali agresívneho muža, aby pustil kladivo z ruky. Ten sa po výzve napriahol a kladivom sa zahnal na jedného z policajtov, ktorý sa rane vyhol,“ priblížili incident policajti. Po ďalšom útoku bol obmedzený na osobnej slobode a zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV bolo voči mužovi začaté trestné stíhanie a vznesené obvinenie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x