8.7 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Od polovice marca si možno pozrieť Piešťany podľa Wintera

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj zážitkov sa od 18. marca vráti k novej sezóne obľúbených zážitkových prehliadok Piešťany podľa Wintera.

Do začiatku mája sa každú sobotu budú môcť účastníci prechádzať po kúpeľnom meste so slúchadlami na ušiach a počúvať dramatizáciu spomienok zakladateľa kúpeľov Ľudovíta Wintera. Informoval o tom Martin Palkovič z KOCR.

Štátna opera v Banskej Bystrici chystá premiéru baletu Anna Karenina

„KOCR a Divadlo Jána Palárika v Trnave vytvorili produkt na pomedzí divadla a komentovanej prehliadky. Sprievodcom je sám Ľudovít Winter, ktorý už ako 20-ročný začal budovať dobré meno piešťanských kúpeľov a vo svojom úsilí nepoľavil ani na sklonku života,“ uviedol Palkovič. Prehliadky sa začínajú na Kolonádovom moste a pokračujú zastávkami pri Kursalone, Zelenom strome, soche barlolámača, hoteli Thermia Palace, Pro Patrii a končia sa na kúpalisku Eva. Živé výstupy hercov z trnavského Univerzitného divadla THE.ART.RE v dobových kostýmoch na jednotlivých zastávkach účastníkov prenesú na začiatok 20. storočia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x