21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Obžalovaný exšéf kontrarozviedky SIS Ľubomír A. zostal bez obhajcov

Obžalovaný exšéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomír A. zostal bez obhajcov. Vo štvrtok o tom počas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, informoval senát.

Obžalovaný exšéf kontrarozviedky SIS Ľubomír A. zostal bez obhajcov
zdroj: archív nn

Ľubomír A., ktorý svoju vinu popiera, spresnil, že doterajším obhajcom prestal dôverovať, a že len pár dní pred pokračovaním procesu obhajcovia vypovedali plnú moc. Dozvedel sa o tom mailom, úradne ešte o tom oficiálne ani vo štvrtok nemal žiadne relevantné informácie, priniesol informáciu portál teraz.sk.

Kauza GORILA nám ničila život dlhých pätnásť rokov, hovorí Dana ARPÁŠOVÁ, manželka bývalého šéfa vnútorného spravodajstva SIS

Súvisí to s podaním trestného oznámenia na prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý rieši jeho kauzu a príslušného vyšetrovateľa, tvrdí. Obžalovaný vzniesol námietku zaujatosti voči prokurátorovi. Ten reagoval, že sa necíti byť zaujatý.

Ľubomír A. čelí obžalobe z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania spoločne s právnikom Františkom P. a Ľubomírom T., ktorý na súd neprišiel. Obvinili ich v rámci policajnej akcie Babylon.

Podľa neho celé prípravné konanie bolo scestné, nekorektné a plné závažných pochybení.

Trojica mala podľa obžaloby vydierať majiteľa spoločnosti Podtatranská hydina Pavla Konkoľa. Ten bol obvinený v inej daňovej trestnej činnosti a jeho právnym zástupcom bol práve František P. Od podnikateľa mali obžalovaní žiadať úplatky výmenou za to, že polícia nebude vyšetrovať podozrenia v jeho firmách. Mali fungovať ako organizovaná skupina.

Ľubomír A. uviedol, že nemal možnosť si v tak krátkom čase nájsť náhradného obhajcu. Teraz má termín desať dní nájsť si nového, ktorý však potrebuje aj istý čas na naštudovanie materiálu. Ak si ho nenájde, určí mu ho súd. ŠTS proces neodročil, pokračoval vykonávaním dôkazov.

Poškodená strana si v rámci súdneho konania uplatňuje náhradu škody voči obžalovaným vo výške 1.750.000 eur.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články