19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Martin: V Múzeu slovenskej dediny predstavia ľúbostné zvykoslovie minulosti

Ľúbostné zvykoslovie minulosti spoznajú návštevníci Múzea slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine v nedeľu (30. 4.) na podujatí Láska na dedine. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.

Doplnila, že stavanie májov – prejavov lásky – na Liptove predstaví Folklórny súbor (FS) Liptov o 11.00 h a 14.30 h. „V jeho podaní zaznejú o 12.30 h autentické ľúbostné piesne z dolného Liptova. Pre návštevníkov je pripravená aj ľúbostná poradňa Nečarovaný ženích jak nemastený hrach. Dozvedia sa v nej ´zasvätené´ rady a magické praktiky, ktoré mali pomôcť v ľúbostných záležitostiach,“ uviedla Kiripolská.

Program spestria vystúpenia ľudovej hudby FS Turiec o 13.00 h a 14.00 h. „Pre najmenších návštevníkov bude pripravená tvorivá dielňa, kde si budú môcť vlastnoručne vyrobiť kvietky z krepového papiera či mládenecké pierko. V rámci výstavky ´Parta moja, parta alebo Čo ste o svadbe nevedeli´ sa návštevníci dozvedia zaujímavosti zo svadobného zvykoslovia,“ dodala Kiripolská.

Súčasťou podujatia budú aj evanjelické a. v. služby Božie v kostole z Rudna o 13.30 h.

(tasr, fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x