13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

Občiansko-demokratická platforma hnutia OĽANO trvá na zlepšení financovania samospráv

Poslanci Občiansko-demokratickej platformy hnutia OĽANO budú na nasledujúcej schôdzi presadzovať zodpovedný rozpočet aj zlepšenie financovania samospráv.

Obce a mestá budú aj v budúcom roku bojovať s energetickou krízou. Zvyšovanie daňového bonusu na úkor samospráv vážne ohrozuje ich fungovanie. Aj preto budeme trvať na tom, aby výpadok kompenzovalo Ministerstvo financií SR. Chceme tým zabrániť neúmernému zvyšovaniu miestnych daní, ktoré by v časoch energetickej krízy zaťažili rozpočty občanov. Budeme preto iniciovať rokovania vlády so zástupcami samosprávy a garantujeme, že táto komunikácia prebehne ešte pred hlasovaním o budúcoročnom štátnom rozpočte.

Poslanci občiansko-demokratickej platformy sa zároveň obracajú na vládu, aby štátny rozpočet doplnila o výdavkové limity, prípadne zabezpečila takú dohodu s Európskou komisiou, ktorá neohrozí čerpanie financií z Plánu obnovy. Veríme, že vzájomné rokovania povedú k dohode o finančnej stabilite Slovenskej republiky v budúcom roku.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články