1.1 C
Nitra
piatok, 1 decembra, 2023

NOVÉ ZÁMKY: Stredoškoláci sa učia odhaľovať hoaxy a dezinformácie

Občianske združenie Knižnica pre všetkých, ktoré pôsobí pri Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, spustilo projekt pre stredoškolákov zameraný na odhaľovanie hoaxov a dezinformácií a podporu kritického myslenia.

Prvú zo série piatich interaktívnych prednášok s názvom Rozum do vrecka – alebo ako sa nestratiť v pretlaku informácií absolvovali Študenti zo SOŠ hotelových služieb a obchodu. Ako informovala Natália Nagyová z Knižnice Antona Bernoláka, počas piatich mesiacov sa študenti dozvedia, ako fungujú masové médiá, aké sú ich vplyvy, ako sa tvorí spravodajstvo, ako rozoznať manipuláciu, stereotypy, hoaxy a dezinformácie.

UKF v Nitre: Výtvarníci sa predviedli v plnej paráde! Takto vyzeral prieskum ich praktickej tvorby

„Sociálne siete a nové médiá sú prítomné v každodennom živote dnešných mladých ľudí. Sú ich obľúbeným spoločníkom, informujú ich, vzdelávajú a zabávajú. Naším cieľom je naučiť študentov spoznávať a odhaľovať hoaxy a dezinformácie v médiách. Veríme, že tým pomôžeme rozvinúť kritické myslenie mladých ľudí,“ povedala Gizela Kovačicová, predsedníčka OZ Knižnica pre všetkých.

Študenti sa počas nasledujúcich mesiacov zúčastnia ešte štyroch prednášok. Vo februári ich čaká prednáška o násilí, negativite, stereotypoch a manipuláciách v médiách. Obsahom marcovej prednášky bude spravodajstvo a tvorba správ. Účastníci kurzu sa dozvedia, ako sa tvoria printové, televízne, rozhlasové a internetové správy a naučia sa písať novinársku správu. V apríli sa študenti vďaka prednáške s názvom Tvorba mediálnych produktov naučia, ako sa tvorí televízna reportáž, v čom spočíva práca redaktora, kameramana, strihača a produkčného. Obsahom záverečnej prednášky v máji bude prezentácia nimi vytvorených videí, ktoré sa budú venovať problematike hoaxov a dezinformácií.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x