1.1 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Nitra vyhlásila boj nelegálnym skládkam! Pomôcť môžu aj občania

Slovensko vz Švajčiarsko. Porovnanie v mnohom vyznieva ako „nebe a dudy“. Ak by sme už zabudli na švajčiarske platy a dôchodky, ktoré nám po Nežnej revolúcii sľubovali naše nové vlády, alebo na životnú úroveň, tak ten, kto bol raz v krajine pod Alpami, si musel všimnúť ešte jeden výrazný rozdiel – čistotu v prírode a v mestách či v dedinách. Teda niečo, čo je u nás rovnako nedosiahnuteľné, ako ich platy či dôchodky.

Nitra vyhlásila boj nelegálnym skládkam! Pomôcť môžu aj občania
V okolí Nitry nájdeme aj takéto divoké skládky (nn)

Prečo si to sami robíme? Prečo si nedokážeme udržať čistú prírodu a čistotu okolo seba v meste či na dedine? Prečo sme takí humusáci, že po sebe zanechávame odpad, ktorý normálne patrí do koša či na zberný dvor? Otázok „Prečo?“ by bolo naozaj veľa, rovnako ako aj odpovedí či výhovoriek. Ozaj, prečo si rovnaký bordel, aký po sebe znechávame v prírode nerobíme vo vlastnom byte či dome? Kalich trpezlivosti s nelegálnymi skládkami už pretiekol aj v Nitre, kde sa tamojšia radnica rozhodla zakročiť a vyhlásila proti nim boj, a v statuse na sociálnej sieti na pomoc vyzýva aj bežných ľudí, ktorým záleží na tom, v akom prostredí žijú.

Mesto Nitra sa opäť rozhodlo oceniť najúspešnejších športovcov a športové kolektívy

Mesto Nitra všetkým za pomoc vopred ďakuje

„Bojujeme s nelegálnymi skládkami, pomôcť môžete aj vy!“ píše sa hneď v úvode, pričom občania sa vzápätí dozvedia, že na stránke https://skladky.nitra.sk/ nájdu informácie o tom, koľko odbor životného prostredia eviduje nelegálnych skládok odpadu, koľko skládok bolo odstránených a tiež ďalšie štatistické údaje týkajúce sa danej problematiky. „Tiež sa tam môžete prihlásiť na brigádu a aktívne sa zapojiť ako dobrovoľníci pri upratovaní nelegálnych skládok. Stačí vyplniť online formulár, zvoliť si mestské časti, v ktorých chcete pomôcť a kolegovia vás budú včas informovať o najbližšom termíne,“ prízvukuje Mesto Nitra, ktoré vopred ďakuje všetkým, ktorí sa neboja vyhrnúť si rukávy a priložiť ruku k dielu, aby bolo naše mesto čistejšie a krajšie.

Nitriansky magistrát chce celoročne zakázať používanie zábavnej pyrotechniky

Ako nahlásiť nelegálnu „čiernu“ skládku odpadu sa dočítate na https://nitra.sk/mesto-bojuje-s-nelegalnymi-skladkami…/

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x