0.4 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Majitelia strelných zbraní pozor: Na ich legalizáciu máte už len hodiny… A nielen na to!

Ak sa Slováci vlastniaci strelnú zbraň nechcú dostať do problémov, mali by si skontrolovať nielen svoje doma uložené zbrane, ale aj to, či na ich nosenie a držbu majú vôbec povolenie. Upozorňuje na to polícia Nitrianskeho kraja.

Majitelia strelných zbraní pozor: Na ich legalizáciu máte už len hodiny... A nielen na to!
Majitelia zbraní majú už iba hodiny na to, aby si splnili svoju zákonnú povinnosť. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Slovenská polícia majiteľov strelných zbraní preto v statuse upozorňuje, že na podanie žiadostí majú už iba posledné hodiny!

Odopretie výkonu mimoriadnej VOJENSKEJ služby: Advokát z Nitry vysvetľuje, ako na to

Uvedená povinnosť sa viaže na novelu zákona

„Majitelia strelných zbraní, ktorí vlastnia doposiaľ políciou neevidované strelné zbrane, držba ktorých je však od 1. februára 2022 podmienená vydaním zbrojného preukazu, zbrojnej licencie a zaevidovaním, majú už len niekoľko hodín na to, aby v lehote do 31. januára 2023 PODALI ŽIADOSŤ o vydanie zbrojného preukazu, zbrojnej licencie alebo o zaevidovanie strelnej zbrane na príslušnom oddelení dokladov, úseku zbraní a streliva okresného riaditeľstva Policajného zboru v mieste trvalého/prechodného pobytu,“ píše v statuse polícia, ktorá dodáva, že tiež je možné do uvedeného termínu získať „automatickú“ výnimku na zbrane kategórie A, ktorú legálne držali pred 1. februárom 2022. Uvedená povinnosť sa viaže na novelu zákona č. 190/2003 o strelných zbraniach a strelive s účinnosťou od 1. februára 2022.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x