15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nové Zámky: Knižnica v tomto školskom roku zaregistrovala vyše 1800 žiakov

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch zaregistrovala v tomto školskom roku viac ako 1800 žiakov do 15 rokov a viac ako 43.000 výpožičiek. Pre deti z materských škôl, žiakov základných škôl a študentov stredných škôl zorganizovala 250 workshopov, besied a podujatí z literatúry, dejepisu, zemepisu, náuky o spoločnosti, environmentálnej a mediálnej výchovy. Pre žiakov základných a študentov stredných škôl pripravila viacero besied s uznávanými tvorcami literatúry, informovala riaditeľka knižnice Helena Bohátová.

Unikátom knižnice je podľa slov riaditeľky celoročná a systematická práca so žiackymi kolektívmi prvého až štvrtého ročníka základných škôl. „Počas tohto školského roka knižnicu pravidelne navštevovalo viac ako 70 tried z Nových Zámkov, pre ktoré pripravili knihovníčky viaceré podujatia z literatúry, zemepisu, dejepisu a náuky o spoločnosti. Obsahom týchto podujatí boli dramatizácie rozprávok, zážitkové čítanie, tvorba príbehov a kreatívne dielne,“ zhodnotila.

Knižnica tento školský rok zorganizovala aj viacero besied, prednášok a workshopov na tému zdravého životného štýlu a duševného zdravia. Novinkou boli tento školský rok interaktívne prednášky a aktivity z mediálnej výchovy pre študentov stredných škôl. Zamerané boli na bezpečné používanie internetu, nástrahy sociálnych sietí, na odhaľovanie hoaxov a dezinformácií v médiách.

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch je regionálnou verejnou knižnicou a zároveň plní funkciu mestskej knižnice. Jej zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj. Po Bernolákovi, ktorý v Nových Zámkoch pôsobil 16 rokov, bola pomenovaná v roku 2000. V knižničnom fonde sa v súčasnosti nachádza vyše 138.000 kníh a periodík. Knižnica má vyše 3200 čitateľov, z toho viac ako 2000 detí. Ročne vypožičia vyše 220.000 kníh a periodík. Do jej knižničného fondu ročne pribudne okolo 2500 nových titulov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x