19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Levice: Nemocnica pripravuje modernizáciu za vyše 50 miliónov eur

Levická nemocnica sa pripravuje na rozsiahlu rekonštrukciu a dostavbu svojich priestorov. Projekty v celkovej hodnote viac ako 50 miliónov eur chce financovať z Plánu obnovy a odolnosti SR i z vlastných zdrojov. Plány na modernizáciu nemocnice už nájomcovi, spoločnosti Agel SK schválili aj krajskí poslanci, keďže objekt patrí Nitrianskemu samosprávnemu kraju (NSK).

Ako informoval Úrad NSK, pripravovaná investícia zahŕňa celkovo sedem projektov. Sumu viac ako 24,6 milióna eur si vyžiada rekonštrukcia šesťpodlažného lôžkového pavilónu. „Všetky oddelenia, vyšetrovacie a ambulantné zložky budú prístupné v troch navzájom prepojených budovách. Oddelenia budú rozmiestnené po jednotlivých podlažiach tak, aby akútne a operačné oddelenia nadväzovali priamo na centrálne pracovisko operačných sál a intenzívnej medicíny (hotfloor) v budove Širšie komplementy. Rovnako ostatné oddelenia budú mať priame napojenie na diagnostický reťazec a urgentný príjem,“ uvádza sa v popise projektu.

Výstavba multiodborovej jednotky intenzívnej starostlivosti, nového oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) a prevádzky operačných sál si vyžiada predpokladané náklady do výšky viac ako 12,5 milióna eur. „Cieľom výstavby je prepojenie novovybudovaného centralizovaného urgentného pracoviska a hotfloor, ktorého súčasťou sú lôžka pre intenzívnu zdravotnú starostlivosť a OAIM. Vznikne tiež komplex piatich operačných sál so zázemím vrátane jednej operačnej sály na septické operačné výkony a špeciálnym hygienicko-epidemiologickým režimom,“ konštatuje sa v projektovom zámere.

Súčasťou modernizácie levickej nemocnice je aj rozsiahla rekonštrukcia objektu polikliniky za vyše 9,6 milióna eur. Opravy a modernizácia ďalších troch priestorov nemocnice si vyžiadajú spolu 2,1 milióna eur. Vybudovanie novej trafostanice a záložného zdroja bude stáť ďalších 1,1 milióna eur.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x