19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja za uplynulý rok získajú tri osobnosti

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) udelí aj tento rok svoje najvyššie ocenenia ľuďom, ktorí sa pričinili o rozvoj kraja a obohatenie ľudského poznania. Krajskí poslanci rozhodli, že Ceny NSK za rok 2022 získajú tri osobnosti.

Ocenenie získa lekár, bývalý riaditeľ novozámockej nemocnice, vedec, vysokoškolský pedagóg a niekdajší poslanec Mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch a Zastupiteľstva NSK Marián Karvaj. „Cenu získa za zásluhy a osobný prínos pre rozvoj v oblastiach zdravotníctva, zdravotníckeho školstva, vedy a výskumu,“ informoval Úrad NSK.

Za celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti školstva a vzdelávania bude Cena NSK udelená aj dlhoročnému pedagógovi, zakladateľovi a prvému rektorovi Univerzity Jánosa Selyeho v Komárne, bývalému poslancovi Národnej rady SR a vedúcemu parlamentnej delegácie Stredoeurópskej iniciatívy Sándorovi Albertovi.

Cenu získa aj archeológ, vedec, výskumník, vysokoškolský pedagóg a publicista Ján Tirpák. „Ocenenie mu bude udelené za zásluhy v oblasti archeológie, vedy, výskumu a vzdelávania,“ pripomenul Úrad NSK.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x