16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Novak DJOKOVIČ: Odmietol sa zaočkovať proti COVID-19, deportovali ho a dnes ho v Austrálii vítajú búrlivým potleskom

Srbský tenista Novak Djokovič už je v dejisku úvodného grandslamového turnaja sezóny Australian Open, v Melbourne sa dočkal vrelého prijatia zo strany fanúšikov. Tridsaťpäťročný belehradský rodák, ktorý bude od pondelka bojovať na AO o svoj už 22. grandslamový singlový titul, v piatok absolvoval exhibičný duel proti domácej hviezde Nickovi Kyrgiosovi.

Prečítajte si aj: Djokovič musí opustiť Austráliu, označili ho za antivaxera

Novak DJOKOVIČ: Odmietol sa zaočkovať proti COVID-19, deportovali ho a dnes ho v Austrálii vítajú búrlivým potleskom
Novak Djokovič (Zdroj: fb, arch)

Djokovič mohol jubilejný desiaty titul z Australian Open získať už vlani, no na turnaji napokon neštartoval. Pri prílete do Austrálie sa totiž dostal do sporu s miestnymi úradmi, keďže nemal v poriadku dokumenty potrebné na vstup do krajiny. Odmietol sa totiž zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 a úrady zistili nezrovnalosti v jeho lekárskej výnimke. Z Austrálie ho deportovali a udelili mu zákaz návratu v trvaní troch rokov, ktorý však medzičasom zrušili.

Prečítajte si aj: Djokovič si pred Australian open postavil hlavu: Zaočkovať sa zatiaľ NEDÁ. Nechcem byť súčasťou tejto špiny!

Novaka Djokoviča vrelo vítali už priaznivci v Adelaide, kde počas minulého týždňa ovládol turnaj ATP. Stále bol však v neistote, ako sa k jeho návratu postavia fanúšikovia v Melbourne. Obavy boli neopodstatnené, pretože pri príchode pred vypredané 15-tisícové hľadisko Arény Rod Lavera sa dočkal hlasitého skandovania.

Novak DJOKOVIČ: Odmietol sa zaočkovať proti COVID-19, deportovali ho a dnes ho v Austrálii vítajú búrlivým potleskom
Novak Djokovic (foto: Sarah Reed, fb Novak Djokovic)

„Cítim sa skvelo, že som späť v Austrálii a v Melbourne. Tento kurt a tento štadión sú miesta, na ktorých sa zrodili najkrajšie okamihy mojej profesionálnej tenisovej kariéry,“ poznamenal Djokovič a pokračoval: „Ešte v roku 2008 som tu vyhral svoj prvý grandslamový turnaj, odvtedy uplynulo 15 rokov a som tu zase a stále súťažím na najvyššej úrovni. Som veľmi vďačný za takú možnosť, preto ďakujem za vrelé prijatie.“

V úvode aktuálneho mesiaca trápilo Srba svalové zranenie stehna, no v piatok na ňom nebolo badať akúkoľvek zdravotnú indispozíciu. Jeho súper Kyrgios mal zase problémy s kolenom aj členkom. V piatkovej exhibícii obaja tenisti získali po jednom sete hranom na štyri víťazné hry, v treťom sa na dvorci po ich bokoch objavili aj hráči tenisu na vozíčku a juniori.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články