15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nitrianska župa ide v ústrety občanom. Spoje medzimestskej dopravy sú evidované GPS

Nitriansky kraj sa zrejme začne meniť k lepšiemu. Teda zatiaľ aspoň jeho cestná infraštruktúra, pretože tá by mala mať, podľa slov nového župana Branislava Becíka, prioritu. A ako správny hospodár, svoje ciele sa usiluje napĺňať aj efektívnym využívaním finančných prostriedkov.

Občania Nitrianskeho kraja si zvolili za svojho nového župana Branislava Becíka, dnes už exstarostu Dvorov nad Žitavou v novozámockom okrese a syna exministra pôdohospodárstva za éry HZDS Stanislava Becíka. Nový župan mal pred voľbami smelé plány a ľuďom čo-to nasľuboval, a tak sa teraz musí pustiť do plnenia toho, čo sľúbil. A ako sa ukazuje, pustil sa do toho naozaj s veľkým úsilím. Svedčí o tom aj status na facebookovom profile Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ušetrené peniaze môžu byť použité aj na opravy ciest a mostov

Branislav Becík chce lepšie cesty najmä pre bezpečný návrat ľudí domov. Od 11. 12. 2022 vstúpil do platnosti nový cestovný poriadok na obdobie 2022/23 medzimestskej dopravy NSK na základe grafikonu Železníc SR. Nový nitriansky župan si je vedomý, že sa to dotklo mnohých ľudí.

Nový župan Becík zrušil hneď po nástupe do funkcie zlaté padáky

Spoje medzimestskej dopravy sú evidované GPS, župa tak má prehľad o počte osôb, ktoré nastupujú na danej zástavke a ako je vyťaženosť jednotlivých spojov využívaná. K zrušeniu spojov došlo na základe nízkej frekvencie cestujúcich, v priemere dvaja cestujúci za mesiac. Zrušené spoje boli nahradené inými spojmi jazdiacim na tej istej linke,“ píše sa v statuse s tým, že v ostatných prípadoch v danom čase premávajú na dotknutých trasách vlaky.

„Do konca októbra mali možnosť starostovia obcí zasielať pripomienky k zmenám cestovných poriadkov na základe podnetov občanov. Túto informovanosť obyvateľov Nitrianskeho kraja v rámci pripomienok zmeníme. Župa je otvorená k podnetom občanov, ktorí sú zrkadlom kraja. Ušetrené peniaze sú tu pre vás, obyvateľov, môžu byť použité aj na opravy ciest, mostov, ktoré má Nitriansky kraj v dezolátnom stave,“ uvádza sa v závere statusu.

Rebel zo Šiah Martin HUDEC: Odsúhlasiť si vyšší plat po nástupe do funkcie je HULVÁTSTVO

A z týchto slov je vidieť, že Branislav Becík nielenže nechce zbytočne míňať peniaze obyvateľov, ale zároveň pre nich chce vytvoriť optimálne autobusové spojenia a za ušetrené financie opraviť rozbité cesty a rozpadávajúce sa mosty.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články