24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Prví klienti detenčného ústavu v HRONOVCIACH by mohli nastúpiť už po novom roku

Prví klienti by mohli začať nastupovať do detenčného ústavu v Hronovciach od marca budúceho roka.

Vyplýva to z Aktualizácie úlohy o zriadení detenčného ústavu pri Psychiatrickej nemocnici Hronovce, ktorú vo štvrtok schválila vláda. Uvedenie detenčného ústavu do prevádzky, teda nadobudnutie všetkých potrebných povolení, je plánované do konca tohto roka.

Prví klienti detenčného ústavu v HRONOVCIACH by mohli nastúpiť už po novom roku
Hronovce, zdroj: MZ SR

„Stavba detenčného ústavu Hronovce má platné kolaudačné rozhodnutie, právoplatný súhlas Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Leviciach s uvedením priestorov zdravotníckeho zariadenia Detenčný ústav v Hronovciach do prevádzky,“ uvádza sa v materiáli. V rámci prvej etapy náboru zamestnancov sa predpokladá prijatie do 30 pracovníkov.

Ústav začali stavať v máji 2020. Je určený pre 75 osôb, ktorým súd nariadil umiestnenie do detenčného ústavu podľa Trestného zákona. Bezpečnostný režim bude nastavený tak, aby bola maximálne zaistená bezpečnosť občanov, zamestnancov aj odsúdených. Celkové ročné náklady na prevádzku detenčného ústavu predstavujú na roky 2023 až 2025 sumu viac ako 3,8 mil. eur.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články