23.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

NITRA: Vodič z auta mal pozitívny výsledok testu na amfetamín a metamfetamín

Ako sme vás už informovali, policajná hliadka zadržala na Klokočine v Nitre posádku vozidla, pričom vysvitlo, že vodič má zákaz činnosti viesť motorové vozidlo.

NITRA: Vodič z auta mal pozitívny výsledok testu na amfetamín a metamfetamín
foto NN
NITRA: Vodič z auta mal pozitívny výsledok testu na amfetamín a metamfetamín
foto NN

Policajti nitrianskeho PMJ spozorovali  na Mikovíniho ulici v Nitre vodiča osobného auta Audi A8, ktorý im bol známy a podľa ich informácií mal mať uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Skôr ako hliadka prišla k autu stihol sa vodič za volantom auta vymeniť so  40 ročnou ženou z osádky auta. Okrem neho na zadných sedadlách sedela aj 42 ročná žena a 46 ročný muž. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Pri výzve či majú v aute veci, ktoré môžu slúžiť na  účely dokazovania sú povinní ich vydať,  sa ozvala jedna žena z osádky, že má pri sebe krabičku s kryštalickou látkou, údajne sú to kamienky, z ktorých vytvára obrázky. Asi 20 m za vozidlom našli policajti odhodené vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky,“ informovala nás dnes hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková.

NITRA: Vodič z auta mal pozitívny výsledok testu na amfetamín a metamfetamín
foto NN

https://www.nitranoviny.sk/nahanacka-v-nitre-posadka-skoncila-v-cpz-vyhadzovala-z-auta-drogy/

„Vodič javil pri komunikácii s policajtmi znaky požitia omamnej látky a tak ho podrobili aj toxikologickému vyšetreniu s pozitívnym výsledkom na amfetamín a metamfetamín. Polícia vec ďalej vyšetruje. Vodič je podozrivý z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.“

V tejto veci boli zadržané 4 osoby a bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi podľa § 171 odsek 1 Trestného zákona. Podľa predbežného výsledku z Kriminalisticko-expertízneho ústavu v Bratislave v zaistenom materiáli (biela kryštalická látka), ktorý bol podrobený skúmaniu, nebola zistená prítomnosť omamných ani psychotropných látok.

Z tohto dôvodu boli všetci zadržaní dňa 02.11.2021 vo večerných hodinách prepustení na slobodu vec realizujúcim policajtom podľa ustanovenia § 85 odsek 4 Trestného poriadku, informoval nitranoviny.sk Jaroslav Maček, hovorca KP Nitra.

(red) foto NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články