10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Hrôza: Pri služobnom zákroku policajt smrteľne postrelil unikajúceho vodiča

Tragická polnoc. Na Kysuciach policajt pri služobnom zákroku vystrelil na unikajúceho vodiča, ktorý svojím zraneniam na mieste podľahol.

Tragicky sa skončila pre zrejme veľmi nezodpovedného vodiča jeho nočná jazda obcou Dunajov na Kysuciach. Ako píše portál noviny.sk, policajtom, ktorí boli v službe sa nepáčila jeho jazda po dedine, a tak ho chceli zastaviť a skontrolovať. Vtom sa stalo niečo, s čím zrejme nerátali. Incident sa stal v utorok hodinu pred polnocou.

Útok na policajta sa autom sa Michalovi stal osudným

Policajti disponovali informáciou, že neznámy vodič jazdí po obci Dunajov na Kysuciach zo strany na stranu. Pokúšali sa ho teda zastaviť, no Michal to odmietol a vysokou rýchlosťou im začal unikať úzkymi uličkami. Narazil pri tom aj do zasahujúceho služobného policajného auta. Keď z neho jeden z nich vystúpili, Michal, ktorý pochádzal zo neďalekej obce Lodno, šliapol na plyn a snažil sa uniknúť. Pri tom zasahujúcemu policajtovi prešiel autom po nohách. Ten však nezaváhal a na unikajúce auto ešte stihol dvakrát vystreliť. Vodič, ktorý unikal pred policajtmi a záchranári sa ho po streľbe pokúšali ešte desiatky minút oživovať, napokon zomrel.

https://www.nitranoviny.sk/komarno-jazdec-bez-vodicaku-zdemoloval-auto/

„Pri udalosti došlo k zraneniu policajta, ktorý je hospitalizovaný v nemocnici,“ povedala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. „Utrpel pomliaždeniny končatín,“ prezradil riaditeľ Kysuckej nemocnice Čadca Martin Šenfeld. „Môžeme potvrdiť, že boli použité donucovacie prostriedky a to služobná zbraň,“ uviedla Zuzana Hrabovská, hovorkyňa Ministerstva vnútra. Na miesto najskôr prišli kriminalisti a neskôr aj inšpekcia ministerstva vnútra, ktorá si celý prípad prevzala. „Úrad inšpekčnej služby už v tomto prípade koná, vyšetrovateľ zhromažďuje a analyzuje všetky dostupné dôkazy pre objasnenie skutku,“ dodala Hrabovská

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články