23.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Polícia: Objasnila výbuch bankomatu v Topoľníkoch (foto)

Polícia objasnila výbuch bankomatu v obci Topoľníky v okrese Dunajská Streda z konca minulého roka. Zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci obvinila dvoch mužov vo veku 31 a 27 rokov. Obaja sú už podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Zlatice Antalovej vo väzbe pre obdobný skutok z júna tohto roku.

Polícia: Objasnila výbuch bankomatu v Topoľníkoch (foto)

https://www.nitranoviny.sk/v-nitre-padol-dalsi-bankomat/

Polícia: Objasnila výbuch bankomatu v Topoľníkoch (foto)


      „Analýzou kamerových záznamov a vyhodnocovaním všetkých dôkazov sa kriminalistom podarilo páchateľov pokusu o krádež stotožniť. Pri vyšetrovaní výrazne pomohli aj experti na antropológiu, ktorí dokázali mužov spoznať podľa ich postáv a pohybu,“ uviedla hovorkyňa.
      K skutku prišlo v nočných hodinách, páchatelia prišli na aute VW Passat k miestnemu kultúrnemu domu. Do bankomatu, ktorý bol umiestnený na stene budovy, vpustili  výbušnú zmes z plynových bômb a na diaľku ju odpálili. K samotnému trezoru sa však nedokázali dostať. Poškodením bankomatu a steny objektu spôsobili celkovú škodu takmer 17.000 eur.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články