24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: Sezóna turistického vláčika sa začala o mesiac skôr, NOVINKOU sú dve trasy

Od začiatku mája začal v Nitre jazdiť turistický vláčik. Jeho sezóna potrvá do konca letných prázdnin. Vláčik s dvoma vozňami a celkovo 36 sedadlami premáva po trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, Parkové nábrežie popri mestskom parku Sihoť. Z Jesenského ulice sa presunie na hrad, odkiaľ pokračuje cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie. Novinkou sú víkendové trasy na Zobor a Kalváriu, informovala Dana Póčiková z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu.

Sezóna turistického vláčika sa v tomto roku začala o mesiac skôr v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi. „Ku koncu školského roka je o rezerváciu vláčika veľký záujem. Máj a jún sú bohaté na školské výlety, naopak, návštevnosť počas septembra bola vždy o čosi nižšia,“ povedala Póčiková. Vláčik nebude počas tohtoročnej sezóny zachádzať do mestského parku, v ktorom pokračuje rozsiahla revitalizácia.

Novinkou tejto sezóny sú víkendové trasy na Zobor a Kalváriu. Zoborský okruh bude jazdiť v soboty, pasažierov vyvezie až k Zoborskému kláštoru. Nedeľný kalvársky okruh ponúka možnosť jej návštevy aj pre menej zdatných. Počas hodinovej prestávky môžu návštevníci vyliezť na kalvársky kopec alebo navštíviť Misijné múzeum.

Vinárstvo Predium Vráble pripravilo na 8. mája zábavu pre veľkých aj malých. Toho, na čo sa môžete tešiť, je ozaj veľa

Jazdu vláčikom vyhľadávajú aj rodiny s deťmi. Póčiková upozornila, že detský kočík môžu záujemcovia uschovať v Turistickom informačnom centre na pešej zóne pri zastávke vláčika.

(tasr)

   

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x