17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Recitátori sa môžu hlásiť na súťaž Hviezdoslavov Kubín

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravuje 68. ročník Hviezdoslavovho Kubína 2022. Celoštátna postupová súťaž je prehliadkou v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých.

Ako informovalo Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre, deti v jednotlivých kategóriách z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce absolvujú obvodné a okresné súťažné kolá od 15. do 28. marca. Regionálne kolo sa bude konať 4. apríla v KOS. „Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie nadania a umelecký odborný rast jednotlivcov a kolektívov v oblasti umeleckého prednesu, recitačných kolektívov a divadla poézie,“ uviedli organizátori.

Hviezdoslavov Kubín patrí k najstarším a najprestížnejším recitátorským súťažiam na Slovensku. Pre veľký záujem sa člení do viacerých kôl. Prvým sú triedne prehliadky, po ktorých nasledujú školské kolá. Ich víťazi postupujú do obvodných a neskôr do okresných a krajských kôl. Tí najlepší účastníci potom prednášajú úryvky z poézie a prózy na celoštátnej súťaži.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články