23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Konečne turnaj! Nemusia byť body, poháre ani medaile, hlavné je, že mohli hrať. Deti po tom strašne túžili

Ďakujeme! Ďakujeme! I takto nejako môže znieť odkaz a pokrik malých futbalistov našim mocným vo vláde či v parlamente, ale aj ich „odborníkom“, ktorí konečne uvoľnili nezmyselný zákaz športovania.

V Biblii sa píše, že Ježiš povedal: „Nechajte maličkých prísť ku mne a nebráňte im…“ A niečo podobné už volali rodičia aj tréneri: „Nechajte maličkých športovať a nebráňte im!“ Športuchtivé deti sa už nevedeli dočkať, kedy si budú môcť so súpermi zmerať svoje sily a umenie.

Šport pod Zoborom sa topí v problémoch. Jozefa Dvonča trápi, ako dopadol nitriansky futbal

Víťaz vôbec nebol podstatný, podstatné bolo, že konečne hrali

Konečne sa dočkali a ich radosť bola preveľká, rovnako ako túžba ukázať, že so svojho milovaného športu veľa nezabudli, a že im už veľmi chýbal. A nemusí sa hrať ani o body, poháre či medaila. Hlavné je, že sa hrá. Novozámocká hala Milénium bola v sobotu 5.2. dejiskom „pracovného“ turnaja malých futbalistov kategórie U-9.

Konečne turnaj! Nemusia byť body, poháre ani medaile, hlavné je, že mohli hrať. Deti po tom strašne túžili
Konečne! Tešili sa malí futbalisti keď si mohli zmerať svoje sily v turnaji, kde vôbec nešlo o body, ani o poháre či medaily. Foto: Jozef Uhárik

Pôvodne na ňom mali síce štartovať štyri družstvá, karanténa ale zašarapatila v tíme Hurbanova, a tak si svoje sily zmerali iba detváky z Nových Zámkov, Komjatíc a Bajču. Víťaz v tomto prípade nebol vôbec podstatný, pretože žiadny ani nebol. Hralo sa totiž iba pre radosť. Radosť z pohybu a z toho, že niekto im konečne dovolil vybehnúť na ihrisko a zahrať si futbal, ktorý majú tak veľmi radi. Bravóóóó.

Konečne turnaj! Nemusia byť body, poháre ani medaile, hlavné je, že mohli hrať. Deti po tom strašne túžili
Radosť deciek, keď si konečne vychutnávali hru proti súperom, bola veľká. A vôbec im nevadilo, že nehrajú o body, poháre či medaily. Foto: Jozef Uhlárik

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články