17.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Šaľa: Ponúka športovcom dotácie zo svojho rozpočtu

Výkonnostní športovci i športujúca verejnosť môže získať od mesta podporu na svoje projekty. Radnica v týchto dňoch vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta.

Oprávnenými žiadateľmi sú právnické i fyzické osoby, ktoré majú sídlo či trvalý pobyt na území mesta. „Cieľom dotácií je zvýšiť záujem verejnosti o športovanie, a tým podporiť zdravý životný štýl obyvateľov mesta. Dotáciu môže získať aj talentovaná mládež, projekty zamerané na rozvoj športu na školách i výkonnostní športovci,“ informovala radnica.

Mesto má vo svojom rozpočte vyčlenených na podporu športu 10.000 eur. „Dotácie do výšky 200 eur sa poskytujú po schválení primátorom mesta a nad 200 eur po odsúhlasení mestským zastupiteľstvom. Žiadosti o poskytnutie dotácie je potrebné doručiť do podateľne mestského úradu v termíne do 14. apríla,“ informovala radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články