16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum pripravilo na dnes tvorivé dielne i výstavy

Výstavy, rozprávanie o práci muzeológov, prednášky a ďalšie aktivity ponúkne podujatie Noc múzeí a galérií v Ponitrianskom múzeu v Nitre. Ako informovali organizátori, program dnes (13. 5.) začína už popoludní a potrvá až do večerných hodín.

Sprístupnené budú všetky aktuálne výstavy. Návštevníci si tak môžu pozrieť sedem expozícií, ktoré sú venované dejinám, prírode i výtvarnému umeniu. „Súčasť sprievodných aktivít bude napríklad rozprávanie o postupoch pri reštaurovaní zbierkových predmetov i prednáška Migranti zo severu, ktorá nadväzuje na aktuálnu výstavu V hniezde – Život vtákov. Popularizátor bábkového divadla Matej Šiška zasa pripravil interaktívne podujatie Čaro tradičných bábok,“ uviedlo múzeum.

Pre návštevníkov je pripravený aj výchovno-vzdelávací program Načo sú nám múzeá? aj interaktívne podujatie Po stopách slimáka Kamila venované odkrývaniu tajomstiev múzea a hľadaniu pokladov. „Chýbať nebudú ani viaceré tvorivé dielne zamerané na históriu, umenie a rôzne výtvarné techniky,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x