18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nitra: Policajtom sa podarilo zaistiť 86 dávok drogy, strelivo i zbrane

Minimálne 86 dávok drogy sa podarilo zaistiť policajtom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre. Pri domových prehliadkach zároveň zaistili väčšie množstvo streliva a rôzne zbrane, informovala polícia.

Proti osobám, ktoré predávali drogy v Nitre a okolí, zasahovali policajti. Pri koordinovanom zásahu zadržali v Nitre 32-ročnú ženu a v Šoporni v okrese Galanta 33-ročného muža. U ženy zaistili pri domovej prehliadke stopy po prechovávaní omamných a psychotropných látok. U muža boli pri domovej prehliadke zaistené rôzne látky a sušené časti rastlín s podozrením, že ide o rôzne omamné a psychotropné látky.

Podľa predbežného vyjadrenia znalcov sa policajtom podarilo zaistiť minimálne 86 dávok metamfetamínu. Presné množstvo a druhy ďalších drog budú stanovené dodatočne po preskúmaní všetkých zaistených stôp, skonštatovala polícia. Predmetom ďalšieho skúmania a dokazovania bude aj zaistené väčšie množstvo streliva a rôzne zbrane.

Policajti zameriavali svoju pozornosť na obidve osoby už dlhšie obdobie, podarilo sa preukázať, že predávali metamfetamín viacerým osobám. Zadržaný muž bol už v minulosti odsúdený za drogovú trestnú činnosť.

Vyšetrovateľ vzniesol obom obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a odovzdal vyšetrovací spis prokurátorovi s podnetom na vzatie obvinených do väzby.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x