10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Nitra: Oslavy Medzinárodného dňa detí ponúknu podujatia v centre mesta

Prvý júnový víkend bude v Nitre patriť oslavám Medzinárodného dňa detí. Ako informovala radnica, rôzne podujatia sa budú konať v centre mesta, podhradí i Slovenskom poľnohospodárskom múzeu (SPM).

Oslavám budú predchádzať Kniežacie dni, ktoré v podhradí pripravuje od 2. do 3. júna dobový spolok Satyros. „Na pešej zóne sa v sobotu 3. júna predstavia mažoretky, talenty z Centra voľného času (CVČ) Domino i tanečná škola Old School Brothers. Nové divadlo zahrá svoje predstavenie Cisárove nové šaty,“ uviedol mestský úrad.

V rovnaký deň budú na Svätoplukovom námestí rôzne zábavné stanovištia, ktoré pre deti pripravilo CVČ Domino, centrum Slniečko i Slovenský Červený kríž. „Ukážky svojej činnosti predvedú hasiči, Policajný zbor i mestská polícia. SPM zasa vo svojom areáli ponúkne prehliadku skanzenu, jazdu elektrickým vláčikom a vlakom poľnej železnice, tvorivé dielne, športové súťaže a tradičné kosenie ručnou kosou,“ doplnil magistrát.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x