15.4 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Hlohovec: V múzeu vystavujú Prírodné klenoty Hlohovecka

Jedovaté rastliny a živočíchy, najpestrejšie druhy motýľov a operencov i najväčšie druhy hmyzu či plazov sú súčasťou výstavy Prírodné klenoty Hlohovecka vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci. Pozrieť si ju možno vo výstavných priestoroch Robotníckeho domu do 4. júna, informoval kurátor Branislav Varga.

„Okolie Hlohovca ako prevažne nížinná poľnohospodárska krajina s hustým osídlením je stáročia značne atakované činnosťou človeka. Napriek tomu tam prežívajú vzácne rastliny a živočíchy. Ich domovom sú najmä pohorie Považský Inovec a mokrade na nive Váhu, ale nájdeme ich aj v poľnohospodárskej krajine, ba dokonca aj v našich domácnostiach,“ uviedol kurátor.

Návštevníci sa môžu zoznámiť s piatimi desiatkami vzácnych rastlín a vyše siedmimi desiatkami živočíchov. „Okrem toho, že mnohé z nich sú zriedkavé, zaujmú aj svojím vzhľadom či spôsobom života,“ doplnil Varga. Výstava je zároveň kulisou snímok 19. ročníka festivalu environmentálneho filmu. Niektoré z vystavených rastlín a živočíchov tak môžu ožiť prostredníctvom dokumentov, ktoré si môžu záujemcovia na vyžiadanie pozrieť.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x