18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Leto v múzeu ponúkne tvorivé dielne, výstavy aj interaktívne podujatia

V Ponitrianskom múzeu sa v týchto dňoch začína séria letných vzdelávacích a tvorivých programov. Jednotlivé podujatia sa budú konať v nitrianskej i zlatomoravskej expozitúre múzea.

Ako uviedli organizátori, tvorivé dielne a ďalšie prázdninové aktivity sú určené pre rodiny s deťmi i organizované kolektívy. „V ponuke nitrianskeho múzea budú dielne zamerané na remeslá i včelárstvo. Pripravený je tiež výchovno-vzdelávací program Načo sú nám múzeá, interaktívne podujatie ZOO (lógia) s deťmi a pre deti i program s názvom Ako sa žilo na Veľkej Morave. Ponúkneme tiež tvorivé dielne Etuda o starej Nitre a Šperk Veľkej Moravy,“ uviedlo múzeum.

Expozitúra v Zlatých Moravciach pripravila na leto tvorivú dielňu Odlej si svoj hmyz a výchovno-vzdelávací program Pod našimi nohami. „Naši návštevníci môžu ochutnať aj tradičné jedlá z Kuchyne starých materí a vyskúšať si varenie slížov, ovocných gúľ a lekváru. Súčasťou letného programu bude aj tanečno-hudobná tvorivá dielňa Vandrovali hudci,“ informovali organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x