10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Nitra: NKN podporila projekty mladých filantropov sumou 12.000 eur

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporila v rámci grantového programu Mladí nitrianski filantropi 13 projektov celkovou sumou 12.000 eur. Ako uviedla NKN, program sa uskutočňuje v spolupráci s mestom Nitra a s finančnou podporou organizácie UNICEF.

Cieľom programu je podporiť kreativitu a šikovnosť mladých ľudí, pôsobiacich v meste, ktorí majú nápad a chuť spraviť niečo pre svoje okolie. „Mladí ľudia sú hnacou silou mnohých komunitných aktivít zameraných na sociálnu inklúziu a podporu prijímania rozmanitosti. Sme preto veľmi hrdí na to, že môžeme byť partnerom mesta Nitra a NKN v tomto programe,“ povedala koordinátorka programov UNICEF na podporu utečencov na Slovensku Michaela Bauer.

Do výzvy sa mohli zapojiť mladí ľudia vo veku od 13 do 25 rokov. Sú medzi nimi predovšetkým žiaci a študenti nitrianskych základných a stredných škôl i univerzít. „Súčasťou programu je aj neformálne vzdelávanie, ktoré je dobrovoľné a bezplatné. V rámci neho účastníci získali základné vedomosti z projektového manažmentu, ktoré pretavili do prípravy vlastného projektu,“ doplnila NKN.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x