15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Zlaté Moravce: Mesto chce vybudovať oddychovú a športovú zónu v areáli CVČ

Mesto Zlaté Moravce plánuje vybudovať oddychovú a športovú zónu Rovňanova. Radnica sa uchádza o dotáciu v oblasti podpory regionálneho rozvoja z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, ktorú plánuje využiť na financovanie projektu, informoval magistrát. Výška požadovanej dotácie predstavuje 237.490 eur.

Navrhovaný projektový zámer zahŕňa vybudovanie oddychovej a športovej zóny v areáli Centra voľného času (CVČ) s existujúcim asfaltovým ihriskom a spevnenými plochami. Tie by mali byť realizáciou projektu zrekonštruované. Priestor bude doplnený vhodným mestským mobiliárom a prvkami detského ihriska. Ihrisko bude oplotené pevným oplotením a priestor bude poskytovať možnosť hrať mini futbal, basketbal, tenis a volejbal. V rámci novovzniknutého priestoru musí byť vybudované aj miesto prvej pomoci, vrátane defibrilátora osadeného pevne na stene s alarmom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x