14.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nemocnica v Nitre chce prevádzkovať vlastné CT: Odbory toto rozhodnutie PODPORILI

Vyšetrení na CT prístrojoch sa v nitrianskej fakultnej nemocnici od budúceho pondelka (19. 6.) pacienti nedočkajú. V nemocnici nebude k dispozícii ani jeden prístroj, no vedenie ubezpečilo pacientov, že starostlivosť o ľudí zabezpečila Fakultná nemocnica v Nitre v iných zariadeniach.

Nemocnica v Nitre chce prevádzkovať vlastné CT: Odbory toto rozhodnutie PODPORILI

CT v nitrianskej nemocnici prevádzkuje súkromná firma. Jednému prístroju končí technická podpora, druhý je zas v priestoroch s končiacou nájomnou zmluvou, informovala RTVS. Zároveň citovala Martina Halaja, predsedu predstavenstva diagnostického centra Jessenius, že prebehne deinštalácia jedného CT prístroja, pretože mu končí technická podpora a súčasne sa bude realizovať aj interná relokácia druhého CT prístroja do priestorov s platnou trojročnou nájomnou zmluvou. Výpadok CT prístroja zabezpečí nemocnica Zobor a súkromné zariadenia. „Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby V Nitre vie v prípade potreby zabezpečiť prevozy pacientov do iných zdravotníckych zariadení,“ povedala pre RTVS Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Fakultná nemocnica Nitra obstarala nákup prístrojového vybavenia (CT, RTG a sono prístroje) z vlastných zdrojov, z fondov EÚ a na základe výzvy vyhlásenej ministerstvom investícií, informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Petra Lániková. Nové prístroje by mali nainštalovať v nemocnici počas júla.

Nemocnica v Nitre chce prevádzkovať vlastné CT: Odbory toto rozhodnutie PODPORILI
Fakultná nemocnica v Nitre chce prevádzkovať vlastné CT (foto: ilustr., freepik)

Rozhodnutie vedenia Fakultnej nemocnice v Nitre prevádzkovať vlastné CT podporil aj Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb. Ten pôsobí vo FN Nitra ako väčšinová organizácia, ktorá vedie kolektívne vyjednávanie a odborové stretnutia s vedením FN Nitra. „Na všetky jednania, predmetom ktorých sú otázky týkajúce sa potrieb všetkých zamestnancov a fungovania FN Nitra, je prizývaný aj menšinový Lekársky odborový zväz,“ informovala v tlačovej správe predsedníčka SOZZ a SS pri FN v Nitre Mária Čáporová.

NSK udelil ocenenia Zdravotník roka a Starostlivý anjel

„Viac ako rok je vedená príprava zabezpečenia vlastného CT prístroja vo FN Nitra. Nakoľko je viac ako 20 rokov táto diagnostická metóda vykonávaná privátnym sektorom v priestoroch FN Nitra, sa vedenie rozhodlo pristúpiť k zakúpeniu vlastného CT prístroja. Od začiatku tohto správneho rozhodnutia mať vlastné Rádiologické oddelenie sú tieto myšlienky podporované aj pravidelnými stretnutiami za účasti nášho odborového zväzu. Inštalácia CT prístroja, ako aj v iných nemocniciach, si vyžaduje prípravu a koordináciu prác s tým súvisiacich, ktoré sú  zabezpečované v úzkej spolupráci, na ktorej participujú zodpovední zamestnanci jednotlivých úsekov a medicínskych odborov.“

Dodala, že ako predsedníčka SOZZ a SS rozhodnutie vedenia zaobstarať si vlastný CT prístroj schvaľuje a spolieha sa na to, že bude zabezpečená zdravotná starostlivosť pacientov v našom regióne.

(nn)

                                                                

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x