17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Centrá športu pri základných školách budú fungovať aj tento rok

Centrá športu pri nitrianskych základných školách (ZŠ) budú fungovať aj v tomto roku. O projekt, ktorý vlani spustilo mesto v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) je podľa radnice veľký záujem.

Cieľom projektu je rozhýbať deti a vytvoriť im priestor na športovanie. Športové centrum pri základnej škole ponúka deťom týždenný korčuliarsky program a popoludňajšie športové aktivity v školských kluboch. „Zmluvy sú platné do konca tohto školského roka so štyrmi ambasádormi športu a základnými školami Beethovenova, Fatranská, Cabajská a Tulipánova,“ informoval magistrát.

Žiaci škôl vďaka projektu pravidelne absolvujú korčuliarske tréningy a pohybové i športové aktivity v priestoroch školy. „Minulý týždeň trénovali deti zo ZŠ Cabajská, tento týždeň ZŠ Beethovenova, od 24. januára začnú s korčuliarskym kurzom žiaci ZŠ Fatranská. ZŠ Tulipánova nastúpi na ľad po polročných prázdninách, od 7. februára,“ doplnila radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články