15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Levice: Na žiadosti z participatívneho rozpočtu zostáva posledný týždeň

Obyvatelia Levíc majú posledný týždeň na podanie projektov, ktoré by chceli financovať z participatívneho rozpočtu mesta. Svoje verejnoprospešné zámery musia na mestský úrad doručiť do 28. januára.

Jednotlivci, ale aj neformálne skupiny, občianske združenia a neziskové organizácie, môžu na svoje projekty získať grant do výšky 3000 eur. Zrealizované projekty majú podľa radnice slúžiť obyvateľom Levíc a prispieť k skvalitneniu a zlepšeniu života v meste. „Môže ísť napríklad o rôzne úpravy verejného priestoru, voľnočasové, kultúrne, pohybové, ale aj tvorivé aktivity,“ informovalo mesto.

Projekty, na ktoré radnica poskytne dotáciu, musia mať verejnoprospešný charakter a musia byť realizovateľné v rámci jedného kalendárneho roka. „Cieľom participatívneho rozpočtu je zvýšenie záujmu obyvateľov o veci verejné, podporovanie aktívneho občianskeho prístupu a účasti na rozhodnutiach samosprávy,“ uviedla radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články