15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Nitra: Bod.K7 pripravil výstavu plagátov ukrajinského grafika Mykolu Kovalenka

Kultúrny bod.K7 v Nitre pripravuje slávnostné otvorenie výstavy ukrajinského umelca Mykolu Kovalenka s názvom 365. Čo deň vojny, to plagát. Ako uviedli organizátori, vernisáž sa bude v priestoroch bodu.K7 konať 8. marca o 17.30 h aj za prítomnosti autora.

Nitra: Bod.K7 pripravil výstavu plagátov ukrajinského grafika Mykolu Kovalenka
Zdroj: ukrajina.comin.sk

Mykola Kovalenko je ukrajinský grafický dizajnér, ktorý od roku 2015 žije v Bratislave. „Keď Rusko 24. februára 2022 napadlo Ukrajinu, rozhodol sa, že každý deň vojny vytvorí a na sociálnych sieťach zverejní jeden plagát s touto témou. Vtedy netušil, aký záväzok na seba prijíma,“ informovali organizátori.

Výstava je výberom z celoročnej série plagátov. V bode.K7 potrvá do 30. marca. „Kovalenkove sugestívne plagáty sa objavujú v mnohých kultúrnych centrách a galériách na Slovensku a v zahraničí, v septembri 2022 sa stali súčasťou Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x