4.1 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

NAKA odhalila brutálnu vraždu z roku 2011 v Nitre. O život prišiel vtedy známy športovec

V Nitrianskom okrese vykonala národná kriminálna agentúra policajnú akciu s krycím názvom JUSTÍCIA. V rámci nej zadržali jednu osobu.

Konkrétne Jozefa H., ktorého vyšetrovateľ obvinil spolu s ďalšími dvoma osobami z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Zadržaného Jozefa H. ako objednávateľa a Petra T. s Marekom D. ako spolupáchateľov. Podľa informácií polície ide o staršiu vraždu, ktorá sa stala v Nitre ešte 10. júna 2011. Rozsiahle strelné poranenia vtedy pripravili o život v tom čase 40-ročného Františka Vanča.

NAKA odhalila brutálnu vraždu z roku 2011 v Nitre. O život prišiel vtedy známy športovec
František Vančo (zdroj: pluska.sk)

V tom čase o život násilne prišiel športovec a učiteľ bojových umení František Vančo († 40). Ten zomrel tri roky po tom, čo neúmyselne zabil muža tureckej národnosti. Rozstrieľali ho v piatok večer, keď sa vracal domov z tréningu. V tej dobe sa špekulovalo o pomste zo strany neúmyselne zabitého muža. František sa vracal do Dražoviec z večerného tréningu, informovala pluska.sk. Podľa vtedajších informácií ho už sledovali vrahovia a 200 metrov za benzínkou na neho začali páliť zo samopalu vzor 58. Jeho vražda sa stala presne tri roky po tom, čo Vančo pri potýčke na diskotéke jediným úderom päsťou zabil Turka Kilica Leventa († 31). Športovec dostal za zabitie Turka štvorročnú podmienku, konal v sebaobrane.

Obvinený Peter T. sa v súčasnosti nachádza v zahraničí vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Obvinený Marek D. je dlhodobo v pátraní pre inú závažnú trestnú činnosť. Na posledného z obvinených Jozefa H., po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby, informuje polícia na facebooku.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x