23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Neuveriteľné: Marketingový expert chce dávať dôchodky seniorom až po tom, ako sa zaočkujú! (VIDEO)

Očkovanie dôchodcov proti COVID-19 bola priorite nielen u nás, ale aj v susednom Česku. Sú vraj totiž najohrozenejšou skupinou. Na to ako ich čo najviac zaočkovať si lámu hlavu rozliční „odborníci“. No nad tým, s čím prišiel jeden českých „expertov“ ale zostáva zdravý rozum stáť.

Na to ako zaočkovať čo najviac ľudí bolo navrhnutých množstvo nápadov. Od povinného očkovania až po rozličné lotérie. Z doslova „geniálnym“ nápadom ale prišiel český marketingový expert Jakub Horák, ktorý zverejnil vo videu facebookový profil RaptorTV.cz. To, na čo prišiel je doslova šialené.

Neuveriteľné: Marketingový expert chce dávať dôchodky seniorom až po tom, ako sa zaočkujú! (VIDEO)
Jakub Horák

Nezaočkovaní sú zväčšia dôchodcovia, ktorí nemajú laptop

Jakub Horák má v celej veci ako prinútiť dôchodcov zaočkovať sa absolútne jasno. „Pre nezaočkovaných dôchodcov by som stopol dôchodok!“ uviedol podľa RaptorTV.cz v diskusnej relácii na CNN Prima NEWS. „RaptorTV. cz nenajíma komparzistov ani neplatí protestujúcich za „akčné“ scény na kameru, ako to robia ostatní. Odmietame tvrdenie RaptorTV. cz, že dav ľudí z televízie Raptor nadával pánovi podobného pánovi Prymulovi. Jediným členom RaptorTV.cz tímu bol kameraman, ktorý vysielal naživo a do diania sa nijako nezapájal. Bola to udalosť premiéra Babiša v Průhoniciach 7. augusta,“ uviedol RaptorTV.cz v krátkom statuse pri zostrihu videa. V televíznej diskusii na CNN Prima NEWS bol okrem moderátora prítomný aj marketingový expert Jakub Horák, exminister zdravotníctva a epidemiológ Roman Prymula či spevák Janek Ledecký.

https://www.nitranoviny.sk/robert-fico-som-zasadne-za-dobrovolnost-ockovania-a-neverim-v-ockovanie/

Diskutujúci si v štúdiu najskôr vymieňali humorné príbehy pri nosení rúšok v interiéri a v exteriéri, teda ako na nich ľudia pozerajú keď chodia aj po vonku s rúškom na tvári, ale aj o porušovaní vládnych nariadení politikmi. „Hlavne nech sa všetci zaočkujú a bude fajn. Čo sa tu budeme strašiť s nejakými rúškami,“ vraví v diskusii marketingový expert Horák.

https://www.nitranoviny.sk/vyjadrenie-mz-sr-vysvetlenie-k-5-najcastejsim-dovodom-preco-ludia-odmietaju-ockovanie/

Tému nezaočkovaných asi 300-tisíc občanov z rizikovej skupiny starších ľudí otvoril Janek Ledecký. „Pýtam sa, je nejaký spôsob či nejaká možnosť ako pritlačiť na tie orgány, ktoré to môžu presadiť. Ja viem, že to bude ťažké, pretože k týmto ľuďom sa je ťažké dostať, lebo tí vám neprídu do očkovacieho centra. Sú to väčšinou starší spoluobčania, ktorí nemajú laptop a nezvládnu sa prihlásiť do registra,“ vysvetľuje Ledecký, podľa ktorého sa v Česku teraz žije v relatívnej podobe a čísla sú naozaj dobré.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-ivan-vorcak-preco-je-povinne-ockovanie-dnes-uplne-nemiestne/

Chrípka dokázala zmiznúť vďaka tomu, že sme nosili rúška

„A keď príde september a október a s nimi aj respiračné infekcie a posilní sa aj Covid, tak z týchto 300-tisíc ľudí nám začnú plniť štatistiky a nás ostatných, ktorí sme v pohode, priškrípne,“ skonštatoval Ledecký, ktorého doplnil moderátor, že na dôchodcov nezaberá pozitívna ani negatívna motivácia. No a vtedy prichádza na scénu marketingový expert so svojím „skvelým“ nápadom. „Ja by som im stopol dôchodok, ktorý by si mohli vybrať až keď budú zaočkovaní!“ šokoval prítomných Jakub Horák.

https://www.nitranoviny.sk/ockovanie-deti-od-5-rokov-je-to-skutocne-experiment/

„Toto je absolútna pravda. Dôchodcovia sú najrizikovejšia skupina, ktorú by sme mali primárne očkovaním ošetriť. Teraz prebieha posledný zúfalý pokus, že sa budú motivovať praktici za to, že dokážu presvedčiť na zaočkovanie sa seniorov, ktorých majú v registri. To si myslím je cesta, ktorá pomôže. Rúška majú svoj význam, pretože keď sa pozriete na to, kto mal minulú sezónu chrípku, tak nikoho nenájdete. Chrípka dokázala zmiznúť vďaka tomu, že sme nosili rúška. Ale pre seniorov je naozaj prioritou očkovať,“ skonštatoval na konci videa epidemiológ Roman Prymula.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články