9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Neúspešné referendum je ponižujúcim debaklom Fica a Pellegriniho, tvrdí Remišová

Dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že neúspešné referendum je ponižujúcim debaklom Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

Neúspešné referendum je ponižujúcim debaklom Fica a Pellegriniho, tvrdí Remišová
Veronika Remišová (zdroj: fb)

Ako ďalej uviedla prostredníctvom tlačovej správy, už od začiatku bolo jasné, že referendum bude iba ich „zbytočnou kampaňou“, na ktorú sa z daní miliónmi poskladajú všetci ľudia. „Napriek ich obrovskému úsiliu a prakticky dvojročnej kampani za predčasné voľby, keď hanebne zneužívali pandémiu a celosvetové krízy, prišlo na referendum výrazne menej ľudí, ako keď referendum spolu naposledy organizovali proti vláde Mikuláša Dzurindu,“ povedala Remišová.

Peter Oremus: Všimli si tí „nespokojní“ Slováci, ktorí radšej nešli k referendu, že tým vlastne nič nedosiahli?

Referendum podľa nej nie je nástroj predvolebnej kampane nepoctivých politikov, ktorí vždy, keď prehrajú riadne voľby, neváhajú ošklbať ľudí v referende o desať miliónov eur. „Na porovnanie – namiesto referenda mohla každá zdravotná sestra dostať 500 eur k platu navyše. Pellegrini a Fico za tieto vyhodené peniaze nesú zodpovednosť. Žiadna vláda nie je ideálna, ale na porovnanie vláda Fica a Pellegriniho pridala počas minulej krízy 150-tisíc nezamestnaných, hoci bačovala s dvojnásobným deficitom verejných financií ako sme mali minulý rok,“ dodala Remišová.

Dočasne poverená ministerka ďalej tvrdí, že prípadné predčasné voľby sú šancou hlavne pre spolok populistov a zlodejov, Slovensko však podľa Remišovej potrebuje hlavne pokoj, rozvahu a rozumné riešenia problémov ľudí. „Celosvetová inflácia aj energetická kríza pomaly končí a lepšiu životnú úroveň a prosperitu neprinesú ďalšie sociálne dávky, čo je recept populistov, ale iba lepšia ekonomika, lepšie školstvo a lepšie služby štátu,“ doplnila predsedníčka Za ľudí.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x