15.1 C
Nitra
utorok, 3 októbra, 2023

Hnutie OĽaNO nazvalo referendum blamážou, ktoré Slovákov bude stáť takmer 11 miliónov eur

Výsledky referenda sú dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie tak, ako to tvrdil Robert Fico, ktorý inicioval tento najdrahší prieskum verejnej mienky, reagovalo dnes hnutie OĽANO v krátnej tlačovej správe.

POLTÁR: Oslavy oslobodenia boli v absolútnom rozpore s hodnotovým nastavením rezortu obrany a celým demokratickým svetom, reaguje MO SR

Hnutie OĽaNO nazvalo referendum blamážou, ktoré Slovákov bude stáť takmer 11 miliónov eur
Referendum 2023 bolo neúspešné

„Slovensko má nádej, že politika nenávisti, zloby, rozvratu a rozkrádania, ktorú v súčasnosti reprezentujú strany Smer, Hlas a Republika, nebude úspešná ani v blízkej budúcnosti.“

Hnutie OĽaNO nazvalo referendum blamážou, ktoré Slovákov bude stáť takmer 11 miliónov eur

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nazvalo referendum blamážou, ktorá Slovákov bude stáť takmer jedenásť miliónov eur. „Tri roky trvajúca kampaň, ktorej výsledkom je účasť 27 percent slovenských občanov. Väčšina krajiny tak dala jasne najavo, čo si myslí o tejto zbesilej snahe Roberta Fica (Smer-SD) o beztrestnosť,“ uviedlo hnutie na sociálnej sieti. Zároveň tvrdí, že za jedenásť miliónov eur by si štát mohol dovoliť jednorázové príspevky vo výške niekoľkých stoviek eur pre lekárov, zdravotné sestry, policajtov či hasičov.

„Ľudia vyslovili jasné nie návratu mafie. Nízka účasť na Ficovom referende, za ktoré kampaňoval od roku 2020, je nespochybniteľným vystavením účtu za jeho predošlé vládnutie. Slovensko má nádej, že politika nenávisti, zloby, rozvratu a rozkrádania, ktorú v súčasnosti reprezentujú strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), nedostane v budúcnosti šancu,“ napísalo hnutie OĽaNO.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš tvrdí, že výsledky referenda sú dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie tak, ako to tvrdil Robert Fico. Predseda Smeru-SD tak podľa Šipoša inicioval najdrahší prieskum verejnej mienky. „Slovensko má nádej, že politika nenávisti, zloby, rozvratu a rozkrádania, ktorú v súčasnosti reprezentujú strany Smer-SD, Hlas-SD a hnutie Republika nebude úspešná ani v blízkej budúcnosti,“ dodal Šipoš.

(SITA, nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x