16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nemci sa obávajú vysokej inflácie: Rastúce CENY ich dostávajú do FINANČNÝCH ťažkostí!

Väčšina Nemcov sa obáva vysokej inflácie, pričom viac než polovica z opýtaných uviedla, že rastúce ceny ich dostávajú do finančných ťažkostí. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá zverejnila medzinárodnú štúdiu spoločnosti pre prieskum trhu Dynata.

Nemci sa obávajú vysokej inflácie: Rastúce CENY ich dostávajú do FINANČNÝCH ťažkostí!

Ako ukázala časť štúdie venovanej Nemecku, 61 % Nemcov, ktorí sa na prieskume zúčastnili, je veľmi, prípadne až extrémne znepokojených rastúcimi cenami energií, potravín, palív a nákladov na bývanie. Iba 2 % oslovených Nemcov inflácia neznepokojuje a zhruba 37 % uviedlo, že ich síce znepokojuje, avšak iba mierne. Navyše, až 53 % z anketovaných v rámci prieskumu Dynata oznámilo, že rastúce ceny tovarov každodennej potreby ich dostávajú do finančných problémov.

Matovič to s volebnými 500 eurami opäť „zabil“. TOTO od Slovákov asi(?) nečakal

Správa zároveň ukázala, že 39 % obyvateľov Nemecka považuje svoju finančnú situáciu za horšiu než pred rokom. Približne 41 % uviedlo, že sa v tomto smere nič nezmenilo a iba 5 % oznámilo, že ich finančná situácia sa zlepšila.

Na druhej strane, na rozdiel od iných národov sa Nemci veľmi neobávajú o vývoj na pracovnom trhu. Zhruba štvrtina respondentov nemá obavu o stratu pracovného miesta. Na porovnanie, v Taliansku je takto spokojných iba 5 % opýtaných a v Španielsku len 3 % anketovaných nemá obavu, že príde o prácu. Štúdia vychádza z prieskumu na vzorke 11.000 respondentov v Nemecku, USA, Kanade, Británii, vo Francúzsku, v Taliansku, Holandsku, Španielsku, Číne, Japonsku a v Austrálii. Prieskum sa uskutočnil od 5. do 10. januára.

(tasr, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x