15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

BIELA na BIELEJ: Bunker v Nitrianskej galérii predstaví práce študentov UKF

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Markéta Foltánová, Kristína Krišková, Ladislav Donč, Martina Kukučková, Virág Csillagová a ďalší, vás pozývajú na ich výstavu BIELA na BIELEJ, ktorá sa uskutoční v Nitrianskej galérii. 

BIELA na BIELEJ: Bunker v Nitrianskej galérii predstaví práce študentov UKF

Vystavujúci autori: študenti Katedry výtvarnej výchovy a tvorby, Pedagogickej fakulty, Univerzity Konštantína filozofa v Nitre
Kurátori: Martin Kratochvil, Jana Mináriková, Ľubomír Zabadal
Miesto konania: Bunker
Trvanie výstavy: 27. 4. – 21. 5. 2023

Výstava Biela na bielej predstavuje výber prác študentov Katedry výtvarnej výchovy a tvorby, Pedagogickej fakulty UKF v Nitre.

Výstavu KVANTUM, študentov UKF, si nenechajte ujsť

Vystavené študentské diela sa zameriavajú na kontrasty a podobnosti, ktoré môžeme nájsť medzi bielymi farbami a ktoré môžu byť zdrojom ilúzie, zmätku alebo nezrozumiteľnosti. Mimikry, snaha o zosúladenie sa s prostredím a o minimalizovanie rozdielov a kontrastov. Hustá hmla, ktorá je horšia ako hustá tma, lebo v hmle nám svetlo nepomôže. Niektoré diela sa teda snažia vyvolať dojem, že sú nedeliteľnou súčasťou okolia a že zmizli. Iné sa naopak vynárajú z prostredia a sú schopné byť viditeľnými, hoci sme ich na prvý pohľad nepostrehli.

Ján HUŇADY: Rozhovory v Starom divadle Karola Spišáka

Budete si môcť pozrieť napríklad sochy, grafiky (linoryt, lept), live performance ale aj iné. Vystavené študentské diela sa zameriavajú na kontrasty a podobnosti, ktoré môžeme nájsť medzi bielymi farbami a ktoré môžu byť zdrojom ilúzie, zmätku alebo nezrozumiteľnosti. Mimikry, snaha o zosúladenie sa s prostredím a o minimalizovanie rozdielov a kontrastov. Hustá hmla, ktorá je horšia ako hustá tma, lebo v hmle nám svetlo nepomôže. Niektoré diela sa teda snažia vyvolať dojem, že sú nedeliteľnou súčasťou okolia a že zmizli. Iné sa naopak vynárajú z prostredia a sú schopné byť viditeľnými, hoci sme ich na prvý pohľad nepostrehli. 

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x